15 niezwykłych miejsc we Francji do zobaczenia absolutnie w swoim życiu!

Chcesz zejść z utartych szlaków i odwiedzić niezwykłe miejsca we Francji? Francja jest pełna nietypowych i niekonwencjonalnych miejsc. Podczas tych niezwykłych wizyt wyobraźnia i odpuszczanie pozostają słowami kluczowymi, aby w pełni cieszyć się chwilą niezrównanej oryginalności.

Czy podoba Ci się, że odkrycie miejsca naznacza wspomnienia młodych i starych w niezatarty sposób? Dorośli znajdują w niezwykłe i niezwykłe miejsca cenne połączenie z dziecięcymi marzeniami; tymczasem najmłodsi od razu dają się wciągnąć w labirynt swojej wyobraźni. Każdy z przyjemnością cieszy się tymi wyjątkowymi chwilami! Odkryj na zdjęciach 15 niezwykłych miejsc we Francji. Nie jesteś gotowy, aby zapomnieć niezwykłe podejście tych kilku francuskich cudówtroszkę inny.

Idealny pałac listonosza Chevala w Hauterives

To kapryśne miejsce powstał z wyobraźni i wytrwałości jednego człowieka. Odkryjfascynująca historia i zainspirowany tym listonoszem, który mimo trudności zdołał zbudować swój idealny pałac !

Niezwykły pałac listonosza Chevala
Niezwykły pałac listonosza Chevala © Hedi

Kanały Paryża

Chcesz zobaczyć Paryż z nowej perspektywy? Zanurz się w wnętrzności Miasta Światła na zdecydowanie inną wizytę. Dzięki przewodnikom po kanałach przejrzyj to unikalny labirynt i poznaj miasto w inny sposób.

niezwykłe miejsca we Francji ścieki Paryża
Egouty Paryża © Stefania Loriga

Kolorado prowansalski w Rustrel

Zgub się w Kolorado Rustreloraz francuska pustynia przypomina Kolorado, rzut kamieniem od domu. Wspaniałe miejsce tego dawnego kamieniołom ochry wita podróżników potrzebujących zmiany scenerii i rodziny potrzebujące kolorowych krajobrazów.

Kolorado prowansalski
Le Colorado Prowansalski © mrpluck

Skały wyrzeźbione przez księdza Fouré w Saint-Malo

Wybierz się „ścieżką celnika” na spacer nad morzem i daj się pochłonąć kontemplacji dzieł wyrzeźbionych w skale przez tego niezwykłego opata! Obserwuj ich niesamowite rzeźby które wyznaczają twoją podróż.

Rzeźbione skały Rothéneuf
Rzeźbione skały Rothéneuf © foxytoul

Wędrówka Balcons du Vertige w Gorges du Tarn

Ce zawrotna ścieżka obiecuje niezapomniane widoki na okolicę, kilka emocji i niekończących się wrażeń. Nieostrożny ? Spróbuj wspiąć się na skałę Cinglegros za pomocą spektakularnych drabin!

Klify Gorges du Tarn
Wąwozy Tarn i ich imponujące wędrówki © lamax

Siedziba Chaosu w Lyonie

Ten dawny dom pocztowy wita Cię za Muzeum Sztuki Nowoczesnej najbardziej bezprecedensowej, za bezprecedensową przygodę artystyczną. Bałagan, dziwactwa i prowokacje bez wątpienia wypchną Cię ze strefy komfortu.

Siedziba Chaosu w Lyonie
Siedziba Chaosu w Lyonie © Siedziba chaosu

Maszyny wyspy w Nantes

Ta dawna stocznia to jedno z niezwykłych miejsc we Francji, którego pod żadnym pozorem nie można przegapić! Poznaj tę niezwykłą stronę (pieszo lub pl segway), włącz się w to fantastyczny wszechświat i idź się spotkaćniesamowite zwierzęta.

Niezwykłe maszyny Nantes we Francji
Maszyny wyspy w Nantes ©Brad Pict – stock.adobe.com

Fregata Hermiony w Rochefort

Podejdź do tego historycznego statku, aby zrozumieć wszystkie jego przygody i prześledzić jego ekscytującą historię. Zanurz się we wspomnieniach z dzieciństwa i zostań piratem lub kapitanem. Delektuj się tym bez kompleksów poczucie wolności !

Hermiona Rochefort
Hermiona © Bernard GIRARDIN

Wioska troglodytów w Rochemenier

Te podziemne farmy, domy i kaplice dają dostęp do wszystkich ich tajemnic. Ta wioska wyrzeźbiona w równinie otwiera drzwi do niesamowity świat podziemny. To zdumiewające dziedzictwo troglodytów jest w Twoim zasięgu, skorzystaj z niego!

Niezwykły rockman
Wieś Rochemenier © Thomas Launois

Mały pociąg Ardèche

Wsiądź do Mastrou, małego pociągu parowego i wyrusz na odkrywanie zielonego Ardèche. Zrobić skok w czasie dla przyjemności młodych i starych.

Mastrou Ardeche
Mastrou, pociąg Ardèche © jojojo07

Vallon du Villaret

Ten plac zabawpołożony w sercu Sewennów, otoczony naturą, czeka na Ciebie z rodziną na mile widzianą chwilę relaksu. Gra, sztuka i przyroda tworzą przyjemne trio na dzień dekompresji we wspaniałym otoczeniu.

Gry Vallon du Villaret
Niezwykłe gry w Vallon du Villaret ©levallon.fr

Tchier z Borée

Uzbrój się w buty do chodzenia i soczysty piknik, aby wyruszyć na atak całkowicie ezoteryczny wszechświat, nawet mitologiczne. Podążaj ścieżką tego dzieła sztuki naturalnej wielkości!

Niezwykły Tchier de Borée
Tchier de Borée ©vallontourisme.com

Muzeum Roberta Tatina w Mayenne

Ta ciekawostka jest dziełem budowniczego-podróżnika Roberta Tatina. Ten znakomity artysta zajęło ponad dwadzieścia lat, aby to zbudować dziwne muzeum? inspirowany jego licznymi podróżami.

niezwykłe muzeum we Francji Robert Tatin
Muzeum Roberta Tatina © Cécile Haupas

Fabuloserie Dicy

Sama jego nazwa obiecuje wtargnięcie do kapryśny i marginalny makrokosmos ! To muzeum sztuki „poza normą”, z „zamieszkanym” ogrodem, zaprasza na pyszną chwilę z dala od codziennego życia.

Fabuloserie Dicy
Dicy Fabuloserie ©fabuloserie.com

Ogród Bambusowy w Sewennach

Ce egzotyczny ogród sprawia, że ​​zapominasz, w krótszym czasie, niż potrzeba do powiedzenia, gdzie jesteś. Wśród najbardziej egzotycznych miejsc we Francji ten ogród botaniczny zachwyca nieoczekiwaną florą!

Bambusowy ogród Anduze
Bambouseraie © Ugo

Przekonany ? Czy jesteś gotowy zainwestować w tych kilku niezwykłych miejscach we Francji? Nie wahaj się ani chwili i obejrzyj wszystko! Podziel się swoimi pomysłami w komentarzach, aby udoskonalić tę oryginalną listę a nie wyczerpujące?

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

10 miejsc, które trzeba zobaczyć w Ho Chi Minh City (lub Sajgonie)

biały raj w Australii