15 naszych najlepszych parków rozrywki we Francji!

Z przyjaciółmi, w parze lub z rodziną, pójście do parku rozrywki jest zawsze synonimem dobrego humoru i pozwala tworzyć niezapomniane wspomnienia podczas zabawy. Parki rozrywki we Francji rosną i ich sukces rośnie. Parki tematyczne, eksploracja naukowa, emocje… najtrudniej będzie wybrać. Aby Ci pomóc, oto nasza 15 najlepszych!

Disneyland w Paryżu

Przyjmując prawie dziesięć milionów odwiedzających rocznie, Disneyland Paris jest koniecznością! Nurkować jego magiczny świat i ciesz się atrakcjami odpowiednimi dla wszystkich grup wiekowych i gustów. Przejażdżki rodzinne lub dreszczy, spotkania z bohaterami Disneya i Marvela, pokazy, parady… nie sposób się nudzić! Park jest tak duży, że warto go poświęcić dwa dni na odkrycie wszystkich pięciu oferowanych przestrzeni. Zwłaszcza, że ​​drugi park (Walt Disney Studios) tuż obok jest w pełni rozbudowany.

ℹ️ Oficjalna strona internetowa: www.disneylandparis.com

Disneyland w Paryżu
Disneyland Paris © satur73 – stock.adobe.com

Futuroskop

Łącząc wypoczynek i odkrywanie, Futuroscope oferuje około czterdziestu oryginalnych atrakcji motyw naukowy. Położony w pobliżu Poitiers oferuje sensoryczne przygody, doświadczenia 3 lub 4D, animacje wokół bohaterów kreskówek, wehikuł czasu, kosmiczne centrum szkoleniowe, a nawet niesamowite widowiska, takie jak „La Forge des étoiles”, stworzone przez Cirque du Soleil. Bez wątpienia jeden z najlepszych parków rozrywki we Francji!

ℹ️ Oficjalna strona internetowa: www.futuroscope.com

Futuroscope wśród parków rozrywki we Francji
Futuroskop © lili.b

Wulkanii

To w samym sercu Regionalnego Parku Przyrody wulkanów Owernii, niedaleko Clermont-Ferrand, powstał Vulcania, park poświęcony historii wulkanów i zjawisk przyrodniczych. Możliwość nauki podczas zabawy i cieszenia się tym wyjątkowym naturalnym otoczeniem! Przez cały dzień naprzemiennie będziesz przesiadywać między atrakcjami, doświadczać warsztatów, interaktywne eksponaty, szlak odkrywania dinozaurów i filmy 5D. Park jest również zaangażowany w uświadamianie młodym i starszym ochrony środowiska.

ℹ️ Oficjalna strona internetowa: www.vulcania.com

Vulcania w Owernii
Vulcania © img85h

Puy du Fou

Drugi co do wielkości park rozrywki we Francji, Puy du Fou, oferuje zwiedzającym podróż w czasie rzeczywistym dzięki wielu atrakcjom i wspaniałym pokazom, które odbywają się w dzień iw nocy. Reprezentowane są różne epoki i postacie, takie jak Wikingowie, Rycerze Okrągłego Stołu czy Muszkieterowie. W sercu stuletniego lasu o powierzchni 55 hektarówmożna również odwiedzić cztery wioski odtworzone i animowane przez rzemieślników, którzy odtwarzają gesty z przeszłości.

ℹ️ Oficjalna strona internetowa: www.puydufou.com

Puy du Fou
Puy du Fou © Nadge

Park Asterixa

Położony 30 kilometrów na północ od Paryża, Parc Asterix jest jednym z najlepszych parków rozrywki we Francji. Oferuje 5 wszechświatów, które odzwierciedlają te obecne w komiksy Goscinnego i Uderzo : Egipt, Galię, Cesarstwo Rzymskie, Grecja i Wikingowie, a także inny poświęcony Francji od średniowiecza do XIX wieku. Park ma 40 atrakcjiz których najnowsza „Uwaga Menhir” jest w całości w 4D.

ℹ️ Oficjalna strona internetowa: www.parcasterix.fr

Atrakcja Parc Asterix
Atrakcja Parc Astérix © ALF photo – stock.adobe.com

Walibi Rodan-Alpy

Wśród parków rozrywki we Francji, Walibi Rhône-Alpes jest jedynym obecnym w tym regionie. Wszystko jest po to miłego dnia : Przejażdżki z dreszczykiem emocji, takie jak rewelacyjny „Hurrican”, park wodny z dziesiątkami zjeżdżalni i wodospadów. Ale także przestrzeń przeznaczona dla najmłodszych z drewnianymi końmi, farmą, na której można pogłaskać zwierzęta i małym pociągiem, nie wspominając o miejscach na piknik na przerwę.

ℹ️ Oficjalna strona internetowa: www.walibi.fr

Walibi Rodan-Alpy
Walibi Rodan-Alpy © Christophe Badoux / Wikipedia Commons

KUMPEL

Na czas park rozrywki i park zwierzątPAL znajduje się w centrum Francji, w Allier. Czekają na Ciebie w samym sercu wspaniałej przyrody o powierzchni 50 hektarów 26 atrakcji, od najcichszych, odpowiednich dla najmłodszych, po takie, które sprawią, że Twój poziom adrenaliny poszybuje w górę! Po stronie parku zwierząt, 700 zwierząt z pięciu kontynentów ewoluować w pół-wolności. Do przemieszczania się pomiędzy różnymi częściami parku można skorzystać z małego pociągu.

ℹ️ Oficjalna strona internetowa: www.lepal.pl

Struś PAL
Struś PAL © Cdric

Miasto Kosmosu

Gwiazdy w oczach gwarantowane w Cité de l’Espace w Tuluzie! To bez wątpienia jeden z najlepszych parków rozrywki we Francji dla fanów podboju kosmosu. Na miejscu będzie można wykonać wiele manipulacji, wejść na oszałamiające symulatory i doświadczyć uczucia nieważkości, spacerować po odtworzonym księżycu, zobaczyć autentyczne statki, ale także uczestniczyć w spektakularnych pokazach na gigantycznym ekranie Imax®!

ℹ️ Oficjalna strona internetowa: www.cite-espace.com

Cité de l'Espace w parkach rozrywki we Francji
Cité de l’Espace w Tuluzie © Jorge Láscar / Flickr

Nigloland

Położony pomiędzy Troyes i Chaumont, Nigloland jest szczególnie popularny wśród rodzin. Oferuje 4 uniwersa tematyczne: Rock’n Roll Village, Canadian Village, Marvelous Village i Swiss Village, w których znajdziecie prawie 40 atrakcji, z czego 28 jest dostępnych dla dzieci poniżej jednego metra wzrostu. Poszukiwacze adrenaliny również znajdą to, czego szukają dzięki 12 ekscytującym przejażdżkom, takim jak ogromna kolejka górska lub Extreme Dungeon, który jest najwyżej na świecie wirujący swobodny spadek.

ℹ️ Oficjalna strona internetowa: www.nigloland.fr

Park rozrywki Nigloland
Blackland © Freddo / Wikipedia Commons

Spirou

Spirou Park jest najnowszy parki rozrywki we Francji. Otwarty w 2018 roku w Monteux, w Vaucluse, jego tematem jest słynny belgijski komiks Spirou, ale także inne postacie, takie jak Lucky Luke, Gaston Lagaffe, Marsupilami, a nawet Boule i Bill. Wszystko po to, aby spędzić wspaniały dzień na przemian z przejażdżkami, pokazami i chwilami relaksu.

ℹ️ Oficjalna strona internetowa: www.parc-spirou.com

Park Spirou
Spirou Park © Wirestock – stock.adobe.com

Europa-Park

Trzeba przyznać, że Europa-Park nie znajduje się we Francji, ale prawie, ponieważ znajduje się tuż przy granicy i tylko 30 minut od Strasburga! Jak wskazuje jego imię, głównym tematem tego parku jest Europa. Dzięki temu będziesz mógł odkryć architekturę, tradycje kulturowe i gastronomiczne 14 krajów europejskich na prawie 95 hektarach. Ale to, co najbardziej przyciąga francuską opinię publiczną, to: 100 atrakcji i spektakli proponowanetak samo, jak mówię, że lepiej zostać tam co najmniej dwa dni, jeśli chcesz móc chodzić!

ℹ️ Oficjalna strona internetowa: www.europapark.de

Park Europa
Europa Park © Dominik

Park Małego Księcia

U podnóża balonów Vosges, między Mulhouse i Colmar, poświęcony jest Parc du Petit Prince słynna książka Saint-Exupéry. Jest to jeden z obowiązkowych parków rozrywki we Francji! Zanurzy Cię w wszechświat jak ze snu przenosząc Cię przez różne planety, jednocześnie odkrywając wielką przygodę poczty lotniczej. Na 23 hektarach można latać balonami w niewoli, spotykać zwierzęta, spacerować po ogrodach, gubić się w gigantycznych labiryntach i oglądać niesamowite pokazy.

ℹ️ Oficjalna strona internetowa: www.parcdupetitprince.com

Park Małego Księcia
Le parc du Petit Prince © Elodie Beaumont / Wikipedia commons

Terra Botanica

To jeden z najbardziej niesamowitych parków rozrywki. W Angers Terra Botanica jest pierwszy park roślinny w Europie. Odkryjesz sześć wieków historii roślin i tysiące gatunków z całego świata. Ale to miejsce też? świetny plac zabaw gdzie możesz odkrywać wyspę elfów, uczestniczyć w dynamicznych projekcjach 4D, spacerować w powietrzu lub na łodzi…

ℹ️ Oficjalna strona internetowa: www.terrabotanica.fr

Terra Botanica w parkach rozrywki we Francji
Terra Botanica w Angers © o1559kip – stock.adobe.com

Francja Miniatura

Zakład na ten oryginalny park? Przedstaw zwiedzającym najważniejsze zabytki Francji w ciągu jednego dnia! Udaj się do Yvelines, aby odwiedzić France Miniature, która łączy 117 najpiękniejszych zabytków w kraju oraz 150 zrekonstruowanych krajobrazów, wszystkie w miniaturowym formacie. Zamień się w giganta i spacer między Wieżą Eiffla, Fort Boyard, Stade de France lub Château de Chambord.

ℹ️ Oficjalna strona internetowa: www.franceminiatura.fr

Francja Miniatura
Miniatura Francji © dbrnjhrj – stock.adobe.com

Miasto Fraispertuis

Fani kowbojów i Indian? Kierunek Fraispertuis City, w Wogezach, aby spędzić niezapomniany dzień w atmosfera Dalekiego Zachodu ! Jest to największy park rozrywki we Francji na ten temat z ponad 40 atrakcji podzielonych na cztery miasta: Miasto wody, miasto rodziny, miasto dzieci i miasto wrażeń… wszystko w bardzo przyjemnej zielonej scenerii.

ℹ️ Oficjalna strona internetowa: www.fraispertuis-city.fr

Fraispertuis City we Francji
Miasto Fraispertuis © Freddo / Wikipedia Commons

Gotowy na przygodę?

Wyjazd do jednego z wielu parków rozrywki we Francji to gwarancja wyjdź z głową pełną wspomnień ! A jeśli chcesz się ochłodzić w upalny letni dzień, odkryj nasz wybór najlepszych parków wodnych lub nasz wybór najpiękniejszych ogrodów zoologicznych i akwariów we Francji. Po odświeżeniu wszystkich parków rozrywki we Francji pozostaje tylko odwiedzić parki naszych niemieckich sąsiadów!

Czy znasz inne miejsca wypoczynku w swojej okolicy? Opowiedz nam o swoich doświadczeniach w komentarzach!

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

Odkrywanie Tajlandii na 24 zdjęciach

10 pomysłów na atrakcje w Melbourne