15 najpiękniejszych wodospadów we Francji do odkrycia!

Natura zadowala nas wieloma arcydziełami. Wodospady Francji oferują, oddalone o rzut kamieniem od domu, majestatyczne i magiczne miejsca.

Najpiękniejsze wodospady we Francji przypominają moc i piękno natury. Te spektakularne, wręcz legendarne wodospady przeniosą Cię na chwilę do wyobraźni z dzieciństwa. Odmładzające, kojące i jednocześnie energetyzujące wodospady często mieszczą się w wyjątkowych miejscach z niezapomnianą panoramą. Czy jesteś gotowy, aby je odkryć? magiczne miejsca i puścić przed nimi cuda natury ?

Wielki wodospad Gavarnie w Hautes-Pyrénées

Cirque de Gavarnie, wpisany na listę dziedzictwa UNESCO, słynie z antologicznych krajobrazów. W tym wyjątkowym miejscu mieści się również wyjątkowy wodospad o wysokości ponad 420 metrów. Wodospad ten jest nie tylko jednym z najwyższych wodospadów we Francji, ale jest również dobrze oceniany wśród wodospadów europejskich. Podążaj ścieżką tam prowadzącą i zanurz się w magicznej scenerii!

Cyrk Gavarnie
Cyrk Gavarnie © by-studio

Wodospady Billaude lub skok Claude Roy w Jurze

Odkryj dolinę Lemme i jej klify. Po drodze podziwiaj spektakl przed tobą i wodospady, które wyrastają znikąd. Ciesz się prostym i skutecznym odłączeniem przed spektaklem tych wzniosłych wodospadów i imponujących skarp.

Wodospad Billaude wśród wodospadów Francji
Przy wodospadach Billaude © 357680 ANDRE CUZEL

Wodospad Tufs w Baume-les-Messieurs w Jurze

Przygotuj się na spektakl rodem z bajek. Na końcu spaceru stań twarzą w twarz piękna naturalna ściana. Te wyjątkowe wodospady tryskają przez porowate wapienne skały porośnięte mchem i zachwycają tysiącem kolorów. Ten wodospad szerszy niż wysoki apeluje do spacerowiczów, którzy mogą również skorzystać z naturalnych zbiorników wodnych w górnym biegu rzeki.

Wodospad Tufów
Wodospad Tufs © PIERRE

Wodospad Ray-Pic w Péreyres w Ardèche

Odwiedzając ten wodospad, kroczysz Wulkaniczne ziemie Ardèche pełen historii. Daj się porwać mocy tego 35-metrowy wodospad i daj się ponieść w odkrywaniu tego wyjątkowego miejsca przyrodniczego. Kontemplujesz jeden z najbardziej urzekających wodospadów we Francji!

Wodospad Ray-Pic w Ardèche
Wodospad Ray-Pic w Ardèche © christian leynaud

Wodospad Sillans-la-Cascade w Var

Park przyrody Verdon jeszcze cię nie zaskakuje. Ten wodospad o wysokości około czterdziestu metrów rzuca się bez wahania do laguna turkusowej wody. Ten połączenie naturalnych elementów oferuje niezapomniany krajobraz. Latem nie wahaj się pływać pod prąd z tego pięknego wodospadu!

Wodospad Sillans-la-Cascade i jego laguna
Wodospad Sillans-la-Cascade i jego laguna © Pascal

Wodospad Rouget w Sixt-Fer-à-Cheval w Alpach

Ten uroczy wodospad trony w Górnej Sabaudii i zachwyca podróżnych. Od szczytu jego 80 metrów wysokości, ten wodospad cieszy Cię całą swoją mocą o każdej porze roku. Ten wodospad, położony w doskonałej scenerii, pojawia się znikąd i sprawia, że ​​marzy się młody i stary.

Wodospad Rouget w wodospadach Francji
Wodospad Rouget © rochagneux

4 INNE WODOSPADY DO ZOBACZENIA W POBLIŻU

Wodospad Piscia di Gallu w San-Gavino-di-Carbini na Korsyce

Od szczytu jego 60 metrów, ten wodospad jest bez wątpienia jednym z najpiękniejszych wodospadów we Francji. Wędruj w wystrój oscylujący między górami a lasami następnie kontempluj to fantastyczne miejsce po przyjeździe!

Wodospad Piscia di Gallu na Korsyce
Wodospad Piscia di Gallu na Korsyce © iSTintu 〽️

Wodospad Nideck w Wogezach

The najwyższy wodospad w Alzacji z łatwością dołącza do rankingu najpiękniejszych wodospadów we Francji. Odwiedź tę wyjątkową witrynę, chodzić po szlakachpozwól swojej wyobraźni wędrować, zbliżając się do ruin zamku i zrelaksuj się oglądając to spektakularne widowisko.

Wodospady Nideck w Alzacji
Wodospady Nideck w Alzacji © 31etc

Wodospady cyrku Saint-Même w Sabaudii

Ten zakątek raju zachwyca miłośników jednodniowych wędrówek i miłośników przyrody. W szalonym otoczeniu, w zapierającej dech w piersiach przyrodzie, znajdź trio kaskad że nie jesteś gotowy zapomnieć. Ta strona, osadzona w amfiteatrze klifów, zachwyci Cię!

Cyrk Saint-Even
Cyrk Saint-Même © Alexandre

Wodospady Rodanu w Sewennach

Ce sklasyfikowane miejsce naturalne jest częścią rezerwatu biosfery Sewenny. Uzyskaj dostęp do tego 70-metrowego wodospadu z mała wioska Rhûnes i wzdłuż stromej ścieżki. Usiądź w cieniu tego wodospadu i ciesz się chwilą rozłączenia.

Wodospad Rhûnes
Wodospad Rhûnes © Ancalagon / Wikipedia Commons

Wodospady Hérisson w Jurze

Te kaskady, które następują po sobie, sprawiają, że to wyjątkowe miejsce na Jurze jest koniecznością dla miłośników przyrody. Po 3 godzinach marszu wzdłuż wiejskich ścieżek podziwiaj widok tych najpiękniejszych wodospadów we Francji. 7 akrobacji i duża liczba odbić podążajcie za sobą dla największej przyjemności. Wysiłek chodzenia szybko wynagradza bezwarunkowa kontemplacja tego wspaniałego miejsca.

Wodospady Herisson
Wodospady Hérisson © Dbjr

Wodospad Beaume w Solignac-sur-Loire w Owernii

Ukryte w całości bujny las, ten wodospad jest koniecznością dla osób odwiedzających Owernię. Starożytne strumienie lawy zapewniają wspaniały plac zabaw dla rzeki Ourzie. Zastanów się nad tym wodospad prawie 30 metrów bez pośpiechu i ciesz się tym wspaniałym otoczeniem.

Wodospad Beaume
Wodospad Beaume © photosjcc

Wodospady Mortain w Normandii

Ta kraina wszystkich legend hojnie oferuje magiczne miejsce, pełne marzeń. The dwa największe wodospady w Normandii czekają na Ciebie w prestiżowej zielonej okolicy. Wybierz się na przejażdżkę, którą zapamiętasz na długo!

Wielki wodospad Mortain wśród wodospadów Francji
Wielki wodospad Mortain © Ldgfr Photos

Wodospad Petrifiantes w Caylus

Jeśli jego nazwa budzi zdziwienie i ciekawość wielu zwiedzających, wodospad Petrifiantes jest znany przede wszystkim z specyfika geologiczna. Ten wodospad jest właściwie pokryty tufem. Poświęć także trochę czasu na zwiedzanie okolicy i delektowanie się pięknem tego miejsca.

Wodospad Caylus
Wodospad Caylus © Jacky Jeannet

Wodospad Ars w Pirenejach Ariège

Ten wspaniały wodospad pirenejski olśniewa jednodniowych wędrowców lub ciekawskich gości. Ten wodospad schodzi po zboczu o prawie 250 metrów wysokości na poziom. Nadal będziesz potrzebować kilku godzin wędrówki, aby dokładniej przyjrzeć się jednemu z najpiękniejszych wodospadów we Francji. Gra jest warta świeczki, nie wahaj się ani chwili!

W Cascade d'Ars
Kaskada Ars © Laure Cabot

Ciesz się najpiękniejszymi naturalnymi wodospadami we Francji i tymi kolorowymi miejscami bez zwłoki!

Najpiękniejsze wodospady we Francji sprawiły, że marzyłeś? Dlaczego nie kontynuować przygody nad najpiękniejszymi jeziorami we Francji? Francja jest pełna nieoczekiwane naturalne piękności i wspaniałe krajobrazy. Pomyśl też o tym, żeby zobaczyć najpiękniejsze wodospady u naszych szwajcarskich sąsiadów, oni też mają kilka wspaniałych! Odkryj je i zaczerpnij świeżego powietrza blisko domu.

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

Niezbędne do odwiedzenia Hammamet, jednej z pereł Tunezji

10 naszych najlepszych działań!