12 wizyt, których nie można przegapić w Lotaryngii!

Dumny ze swojego dziedzictwa historycznego, architektonicznego i kulturowego Lorraine zaprasza na urozmaicony pobyt. Aktywności do zrobienia w Lotaryngii są niezliczone, ciesz się ucieczką z tysiącem niespodzianek.

Lorraine jest bez kontekstu terytorium charakteru. Wypoczynek, zajęcia i chwile relaksu uwieść przechodzących podróżników i zachwycać ludność. Malownicza i awangardowa Lotaryngia nie brakuje możliwości zabawiania mieszkańców i gości. Jego dziedzictwo kulturowe zachwyca miłośników historii, ale także literatury i architektury. Region ten nie zapomina również o smakoszach i zachwyca ich pysznymi daniami przez cały rok. Odkrywanie działań do zrobienia w Lotaryngii oznacza również testowanie jego kulinarne specjały. Miłośnicy przyrody i otwartych przestrzeni nie zostaną pominięci. Będą zachwyceni wypadem do Lotaryngii, pomiędzy lasami i dużymi jeziorami!

Naładuj akumulatory w łaźniach termalnych Vittel

Goście uzdrowiska zawsze doceniali słynne termy Vittel. Uzdrowisko par excellence, Vittel wita Cię w wyjątkowym otoczeniu. Wybierz placówkę opiekuńczą lub formułę wellness, która odpowiada Twoim pragnieniom i budżetowi. Następnie zjedz bajecznie? dzień odpoczynku i relaksu w czarującej scenerii!

Park Vittel do zrobienia w Lotaryngii?
Le parc de Vittel © Lotaryngia

Kontemplując Ballon d’Alsace

Ta góra o okrągłym szczycie jest dostępne tylko na piechotę. Oferuje zapierające dech w piersiach widoki na niemiecki Schwarzwald i włoską stronę Mont-Blanc. Poznaj szlaki odkrywcze i podziwiaj piękno natury : Na Twojej wędrówce znajdują się klify, rzeki, wodospady i jeziora. Ten obszar Natura 2000 jest doskonałym punktem obserwacyjnym lokalnej flory i fauny. Podaruj sobie, to jest spacer w Lotaryngii!

Balon alzacki w Wogezach
Balon Alzacji w Wogezach © mariesacha

PRZECZYTAJ TAKŻE : Co robić i zobaczyć w Alzacji? 12 miejsc, które trzeba zobaczyć?

Odkryj zoo Amnéville z rodziną

Jeden z najpiękniejszych parków zwierząt w Europie zaprasza do spędzenia miłej chwili z rodziną. Odkryj wiele rzadkich gatunków i przespaceruj się po przyjaznej przestrzeni. Czuć cała pasja do świata zwierząt w tej magicznej strukturze 18 hektarów. To zoo, jak żadne inne, to rodzinna wycieczka do Lotaryngii!

Mały biały tygrys w zoo w Amnéville
Mały biały tygrys w zoo w Amnéville © Jeremie LORAND

Odwiedź Épinal, miasto obrazów

Jeśli przebywasz w Épinal, nie możesz przegapić wizyta w warsztatach obrazowania. Przekrocz tajniki technik tworzenia wizerunków Épinal. Tradycja chce, aby realizacja odbywała się za pomocą szablonu. Épinal jest również ceniony za jego architektura i dziedzictwo. Przeglądaj zamki i muzea i pomyśl o włączeniu wycieczki ekologicznej do swojego programu.

Epinal ruiny zamku
Ruiny zamku Epinal © Olympixel

Wybierz się na spacer po regionalnym parku przyrody Lotaryngii

Ten chroniony obszar przemawia do miłośników przyrody. The ochrona bioróżnorodności jest tutaj kluczowym słowem. Tę eskapadę zdecydowanie warto odbyć w Lotaryngii, jeśli lubisz wędrówki po przepięknych krajobrazach. Odkryj także w tym parku przyrody Lorraine małe typowe wiejskie wioski z głęboko zakorzenionymi tradycjami. Skorzystaj z okazji, aby poznać kulturę i tradycje!

Jezioro w Regionalnym Parku Przyrody Lotaryngii
Jezioro w Regionalnym Parku Przyrody Lotaryngii © PhotoGranary

Zachwyć się pięknem jeziora Gérardmer

Jezioro Gérardmer ma pochodzenie lodowcowe. Ten wspaniały punkt wody jest niezbędnym przystankiem dla obserwowanie ptaków i cieszyć się zasłużonym spokojem podczas pobytu w Wogezach. Panorama oferowana przez to miejsce jest oszałamiająca. Jeśli chcesz odkryć jezioro w bardziej sportowy sposób, naucz się niektóre zajęcia żeglarskie. Czy wiesz, że możliwy był również rejs zasilany energią słoneczną?

Jezioro Gérardmer widziane z obserwatorium Merelle
Jezioro Gérardmer widziane z obserwatorium Merelle © Christophe LAGOCKI

PRZECZYTAJ TAKŻE : Wyjeżdżasz na weekend do Wogezów? Oto nasze pomysły na aktywność

Spaceruj po ogrodzie Berchigranges

Odkryj kilkanaście ogrodów tematycznych i zapieraj dech w piersiach przed pracą wykonaną przez tę parę entuzjastów Ogród Berchigranges. Ten dawny kamieniołom granitu oferuje więcej 4000 odmian roślin obserwować dla największego szczęścia entuzjastów. Ta aktywność jest jedną z oryginalnych wycieczek w Lotaryngii.

Ogród Berchigranges
Ogród Berchigranges © Ji-Elle / Wikipedia Commons

Zrób sobie przerwę w obserwatorium Merelles

Odważyć się zanurzenie w lesie Wogezy i dołącz, na zakręcie jednego lub drugiego wodospadu, do obserwatorium w Merelles. Zaprojektowany przez zwiadowców ten punkt obserwacyjny zapewnia panorama wspaniała i zapierający dech w piersiach widok na Gérardmer. Bardziej odważni wejdą na szczyt wieży spiralnymi schodami i nie przestraszą się tej struktury 85 stopni.

Obserwatorium Merelles
Obserwatorium Merelles © Ji-Elle / Wikipedia Commons

Spacer po centrum Metz

The dziedzictwo architektoniczno-historyczne Metz zbiera przychylność zwiedzających. Jednak kultura również odgrywa ważną rolę. Daj się ponieść możliwościom i odkryj Metz w intuicyjny sposób. Odwiedź katedrę Saint-Etienne, Centrum Pompidou lub Arsenał. Pomyśl także o przerwie w parkach i ogrodach!

Odkryj miasto Metz
Odkryj miasto Metz © Petair

Odwiedź zamek Luneville

Ce trzeźwy i majestatyczny zamek inspirowany jest pałacem Ludwika XIV. Odwiedź ten elegancki splendor i dowiedz się więcej o tej rezydencji należącej do książąt Lotaryngii od XIII wieku. Nie zapomnij o tradycyjnym spacer po parku gajów i przyłap się na marzeniu o szlachetności i zawadiackich powieściach.

Zamek Luneville do zrobienia w Lotaryngii
Zamek Luneville © Pierre Vincent

Udaj się na farmę lam i alpak w La Bresse

Nie spodziewałeś się znaleźć alpaki i lamy z Andów Cordillera w Lotaryngii? Nie wahaj się zapuścić na stronę góra lamy. Będziesz miał okazję zbliżyć się do tych niesamowitych zwierząt, ale także pospacerować. Widok jest cudowny, co nie psuje wycieczki dnia.

Góra Lamy
Góra Lamy © Pierre Likissas / Wikipedia Commons

Pamięć pod Verdun Memorial

Verdun, słynna historycznie, zaprasza na zanurz się w przeszłość, aby lepiej zrozumieć teraźniejszość. Jego wyjątkowa muzeografia pomaga młodym i starszym lepiej zrozumieć te ważne wydarzenia. Zanurz się w świecie dzięki niepublikowanym zdjęciom, interaktywnym terminalom i niesamowitym montażom audiowizualnym z czasów Wielkiej Wojny ten kamień milowy w historii świata.

Pomnik Verdun
Pomnik Verdun © Wolfgang Staudt / Wikipedia Commons

Podstawy Lotaryngii… i potem?

Jeśli atrakcje w Lotaryngii przemawiają do największej liczby osób, podróżni również doceniają weekendowe zanurzenie się w Wogezach. Cenisz sobie szczególnie przyrodę i punkty wodne? Jeziora Lotaryngii sprawiają, że chcesz zobaczyć więcej? Odkryj wszystkie najpiękniejsze jeziora we Francji.

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

informacje i porady dotyczące pobytu

Co zobaczyć i zrobić w Adelajdzie? Nasze 10 niezbędnych wizyt