12 najważniejszych wizyt w Dreźnie w Niemczech!

Stolica Saksonii Drezno jest także jedną z europejskich stolic kultury.

Z jego architektura barokses wiele muzeów i jest inaczej miejsca kultury, to duże miasto w Niemczech to gratka dla entuzjastów sztuki i historii. Zniszczone przez bomby w 1945 roku Drezno zostało od tego czasu identycznie odbudowane i jest dzisiaj jedno z najpiękniejszych miast w Niemczech. Aby przygotować się do podróży do Niemiec Wschodnich, przygotowaliśmy wybór 12 niezbędnych wizyt w Dreźnie!

Spaceruj po starym mieście

Pierwsza niezbędna do zrobienia w Dreźnie, stare miasto jest po prostu wspaniałe. pomiędzy styl barokowy, zabytki historyczne i deptaki, spacer po starym mieście w Dreźnie odbywa się poprzez spacer i poświęcenie czasu na odkrywanie. W historycznym centrum można zobaczyć główne zabytki miasta przed zakończeniem nad brzegiem Łaby.

Spaceruj po sercu Drezna
Spaceruj po sercu Drezna © art_zzz

Zanurz się w barokowej atmosferze w Zwinger

Kolejny must-have, Zwinger to zespół zabytków o barokowej architekturze. Ponieważ taras w hodowli, widok jest magiczny i zanurzasz się w barokowej atmosferze. Miłośnicy sztuki i historii, te budynki są domem dla różne muzea z imponującymi kolekcjami. Nie przegap koncertu na tarasie, jak za czasów królów Niemiec, którzy organizowali w tym miejscu imprezy.

Barokowa atmosfera Zwingera w Dreźnie
Barokowa atmosfera w Zwinger © daliu

Zobacz Madonnę Sykstyńską Rafaela

W pałacu Zwinger Galeria Obrazów Starych Mistrzów to muzeum, które przyciąga najwięcej zwiedzających. Ten Muzeum Sztuki gromadzi imponującą kolekcję obrazów i dzieł sztuki. Znajdziesz tam szczególnie rewelacyjne galeria malarstwa włoskiego renesansu w tym Madonna Sykstyńska, światowej sławy arcydzieło Rafaela.

Galeria zdjęć Le Old Masters
Galeria zdjęć starych mistrzów © Andreas Wecker / Flickr

Odkryj zamek rezydencji

Dawny Pałac Królewski Elektorów SaskichZamek Rezydencji również zasługuje na wizytę zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz, gdzie znajdują się wspaniałe muzea. Jak prawie wszystkie zabytki Drezna, zamek ten został doszczętnie zniszczony podczas bombardowań w 1945 roku i identycznie odbudowany.

Atrakcje w Residenzschloss w Dreźnie
Pałac mieszkalny © Mattoff

Podziwiaj skarby Muzeum Grünes Gewölbe

Znajduje się na terenie zamku, muzeum Grünes Gewölbe przedstawia zbiór skarbów największy w Europie. Pomiędzy złotnictwem a kamieniami szlachetnymi reprezentuje dużą kolekcję sztuki i zadziwia odwiedzających. Nie przegap imponującego zielony pokój skarbca co dało nazwę muzeum i przedstawia około 3000 skarbów.

Sala Zielona Krypta
Zielony skarbiec © gruenes-gewoelbe.skd.museum

Spacer wzdłuż Łaby

Na przyjemną przerwę i do zaoferowania wspaniałe widoki z małą perspektywą na główne budynki Drezna, takie jak Akademia Sztuk Pięknych, radzimy poświęcić czas na spacer wzdłuż Łaby. Przez około 500 metrów taras de Brühl to jeden z ulubionych spacerów mieszkańców i oczarowuje turystów.

Spacer wzdłuż Łaby
Spacer wzdłuż Łaby © farbkombinat

Wejdź na kopułę Frauenkirche

Kościół Najświętszej Marii Panny jest jedną z najsłynniejszych budowli Drezna. Zbudowany w 18mi wieku, następnie odbudowany po bombardowaniach II wojny światowej, ten protestancki kościół jest styl barokowy z kopułą o wysokości 96 metrów. Podczas wizyty radzimy wspiąć się na platformę kopuła znajduje się na 67 metrach dla niezapomnianego widoku panoramy.

Kopuła Frauenkirche
Kopuła Frauenkirche © cge2010

Weź udział w przedstawieniu w Operze Sempera

Miłośnicy muzyki, Semper Opera jest jedna z najpiękniejszych hal w Niemczech. Zbudowany w 19mi Century Gottfrieda Sempera, Semperoper prezentuje bogaty program muzyczny i gra największe dzieła muzyki klasycznej. Jeśli lubisz operę, nie wahaj się zapoznać z ich programem i zarezerwować spektakl.

Opera w Dreźnie
Opera w Dreźnie © TTstudio

Odkryj fresk „Fürstenzug”

Kolejną niezbędną rzeczą do zrobienia w Dreźnie, Fürstenzug jest wspaniały fresk umieszczony na ścianie pałacu królewskiego. Dzieło, które opowiada historię królów Saksonii, ma około 25 000 płytek i 102 metry długości fresk porcelanowy największy na świecie.

Fürstenzug do zrobienia w Dreźnie
Le Fürstenzug © Uwe

Rozkoszuj się świąteczną atmosferą w Striezelmarkt

Utworzony w 1434 r Jarmark bożonarodzeniowy w Dreźnie jest jeden z najpiękniejszych i najstarszych w Europie. Jeśli odwiedzasz Drezno w grudniu, wizyta na tym ogromnym tradycyjnym jarmarku bożonarodzeniowym jest absolutnie nie do pominięcia.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Dreźnie
Jarmark bożonarodzeniowy w Dreźnie © dtatiana

Odwiedź Katedrę Świętej Trójcy

Hofkirche jest katolicka katedra zbudowany w 18mi wieku w celu konkurowania z ogromnym kościołem protestanckim. Dziś Katedra Trójcy Świętej jest jednym z najważniejszych kościołów Saksonii i polecamy Państwu wizytę w Dreźnie.

Katedra Świętej Trójcy w Dreźnie
Katedra Świętej Trójcy © Mistervlad

Odwiedź pasaż Kunsthof w deszczu

Na koniec zalecamy poświęcenie czasu na odkrycie Nowe miasto Drezno. W pasażu Kunsthof znajdziesz wiele budynków o oryginalnej architekturze. Nie przegap sławnych muzyczny niebieski dom. Jego cechą szczególną jest granie melodii rynsztokami i piszczałkami, gdy pada deszcz. Wizyta do zrobienia przy złej pogodzie przed schronieniem się w jednym z wielu muzeów w mieście.

Niebieski dom Drezna
Maison bleue w Dreźnie © Tupungato – stock.adobe.com

Przydatna informacja

Oto kilka informacji, które pomogą Ci zorganizować pobyt w Dreźnie:

  • Jak się tam dostać : Do Drezna można dostać się samolotem lub pociągiem z Francji. Samolotem nie będziesz miał bezpośredniego lotu, ale możesz zatrzymać się lub dotrzeć do Drezna pociągiem lub autobusem z Berlina.
  • Jak się poruszać: Sieć tramwajowa i autobusowa w Dreźnie jest dobrze rozwinięta, dzięki czemu można łatwo poruszać się poza centrum, gdzie wszystko można zrobić na piechotę.
  • Kiedy iść : zapoznaj się z trendami klimatycznymi przed planowaniem pobytu.
  • Biuro Informacji turystycznej : Znajdź wszystkie dodatkowe informacje, aby przygotować swój pobyt w Dreźnie na oficjalnej stronie internetowej.
  • Formalności : Do wjazdu do Niemiec dla Francuzów wystarczy ważny dokument tożsamości.
  • Karta miejska : Jeśli chcesz odwiedzić kilka muzeów, radzimy uzyskać Karta Muzeum w Dreźnie co daje dostęp do wielu atrakcji miasta przez dwa dni.

Najważniejsze w Dreźnie… i później?

Po zwiedzeniu wszystkich cudów Drezna rozważ odwiedzenie innych pięknych niemieckich miast. Znajdujesz się również na granicy Niemiec, Czech i Polski. Więc masz bogactwo opcji, aby kontynuować podróż odkryć na przykład Berlin, Pragę czy Wrocław.

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

Co robić we Frankfurcie podczas pobytu? Oto 13 pomysłów!

Jakie miejsca trzeba zobaczyć w Kolonii w Niemczech?