12 najpiękniejszych zamków w Niemczech do odwiedzenia

Lubisz zwiedzać zamki? Z pewnością pokochasz swój kolejny pobyt w Niemczech, w tym kraju pełnym zamków, z których każdy jest piękniejszy od drugiego!

Niemcy są domem dla około 20 000 zamków rozsianych po całym jego terytorium. Te budynki o różnych stylach, rozmiarach i epokach są jednymi z najważniejszych do odwiedzenia podczas podróży do Niemiec. Od pałaców w sercu dużych miast po wspaniałe fortece w wysublimowanych, naturalnych krajobrazach, znajdziesz zamki na każdy gust. Jeśli jesteś bardziej w stylu barokowym lub zamkach, odkryj nasz wybór 12 najpiękniejszych zamków w Niemczech do odwiedzenia!

Zamek Neuschwanstein

Pierwszy z obowiązkowych zamków do odwiedzenia, zamek Newschwanstein jest jednym z symboli Niemiec i trzeba go zobaczyć. Zbudowany pod koniec 19mi wieku Ludwika II, znajduje się w Bawaria na skalisty cypel 200 m n.p.m.. Dzięki swojej wysublimowanej architekturze i wspaniałemu położeniu w sercu natury zamek Newschwanstein wydaje się jak z bajki. Zainspirowałby Walta Disneya do narysowania zamku Śpiącej Królewny! Po wizycie koniecznie zrób tradycyjne zdjęcie z mostu Marienbücke.

Zamek Neuschwanstein
Zamek Neuschwanstein © Patryk Kosmider – stock.adobe.com

Zamek Hohenzollernów

Wśród najpiękniejszych zamków w Niemczech, zamek Hohenzollern znajduje się w pobliżu Stuttgartu, na wysokości 855 metrów na szczycie góry Hohenzollern. Z styl neogotycki, budynek ten doskonale odzwierciedla wpływ ruchu romantycznego w Niemczech. Gdyby został przebudowany w połowie 19mi Po raz ostatni za panowania króla pruskiego Fryderyka Wilhelma IV zamek jest do dziś własnością linii Brandenburg-Hohenzollern. Podczas wizyty możesz również odkryć część ich kolekcji sztuki, a także Korona Króla Prus.

Zamek Hohenzollernów
Zamek Hohenzollern © Jens Ottoson

Pałac Nymphenburg

W Monachium Pałac Nymphenburg jest istnym pałac w stylu barokowym. Podczas wizyty w zamku i jego Galerii Piękności odkryjesz bogactwo książąt-elektorów i królów Bawarii. Nie przegap długiego spaceru po ogromnym parku zamkowym i odkryj oranżerię i stajnie.

Pałac Nymphenburg w Monachium
Pałac Nymphenburg w Monachium © sonjanovak

Le château d’Heidelberg

W Heidelbergu symbolem miasta jest znajdujący się na wzgórzach zamek. Pochodzący od 13ten wieku, rozważany jest zamek w Heidelbergu jedna z najpiękniejszych rezydencji z okresu renesansu w Niemczech, choć dziś jest w ruinie. Podczas wizyty poświęć trochę czasu na obserwację wspaniałych detali architektury fasady. Należy również pamiętać, że w budynku mieści się Niemieckie Muzeum Farmacji. Na koniec, aby zapoznać się z zamkiem, radzimy udać się do starego mostu w Heidelbergu.

Heidelberg i jego zamek wśród najpiękniejszych zamków w Niemczech
Heidelberg et son château © daliu

Zamek Lichtenstein

Z jego architektura neogotyckaZamek Lichtenstein góruje nad wioską na płaskowyżu Jury Szwabskiej, 817 metrów wysokości. Pochodzący od 13mi wieku, przebudowano go w XIX wiekumi i jest znany jako „the Bajkowy zamek Badenii-Wirtembergii ”. Ten pseudonim doskonale oddaje piękno jego architektury i wspaniałego ogrodu.

Zamek Lichtenstein w Niemczech
Zamek Lichtenstein © jarek106

Zamek w Karlsruhe

Uważany za niemiecki Wersal, Zamek Karlsruhe znajduje się w samym sercu miasta o tej samej nazwie. Z styl barokowy, oferuje ciekawą historyczną wizytę i zapierający dech w piersiach widok z jego twierdzy. Należy pamiętać, że park zamkowy jest swobodnie dostępny i umożliwia wspaniałe spacery o każdej porze roku.

Pałac Karlsruhe nocą
Pałac Karlsruhe nocą © davidjancik

Zamek Cesarski w Cochem

Zbudowany w 11mi wieku w stylu gotyckim, zamek cesarski Cochem został następnie przebudowany w 19mi wieku w neogotyckim kształcie, który znamy dzisiaj. Znajduje się na szczycie wzgórza, dominuje nad doliną Mozeli i oferuje swoim gościom wysublimowaną panoramę.

Cochem i jego cesarski zamek
Cochem i jego zamek cesarski © Sergey Novikov

Pałac Zwinger

W Dreźnie Pałac Zwinger z Jardin i jego fontanny jest świetnym przykłademarchitektura barok. Pierwotnie oranżeria i galeria wystawowa dworu drezdeńskiego, obecnie pałac mieści trzy muzea. Będziesz mógł odwiedzić wspaniałe kolekcje porcelany w Dreźnie, galerię malarstwa dawnych mistrzów i królewski gabinet instrumentów matematycznych i fizycznych. Nie przegap panoramy z taras, gdzie zanurzysz się w sercu niemieckiej atmosfery baroku.

Pałac Zwinger w Dreźnie wśród najpiękniejszych zamków w Niemczech
Pałac Zwinger w Dreźnie © Olena Zn

Pałac Charlottenburg

Położony w Berlinie Pałac Charlottenburg jest dawnym letnia rezydencja królewska królowie Prus. Ten XVII-wieczny zamek z ogromnymi ogrodamimi wiek jest subtelną mieszanką między barok i rokokozarówno w architekturze, jak i wystroju wnętrz.

Pałac Charlottenburg w najpiękniejszych zamkach Niemiec
Pałac Charlottenburg © Sergey Kelin – stock.adobe.com

Zamek Ludwigsburg

Zbudowany w 18mi wieku, zamek Ludwigsburg jest jeden z największych barokowych zamków w Europie i jest jednym z najpiękniejszych zamków w Niemczech. Podczas wizyty możesz odkryć Muzeum Mody, Muzeum Ceramiki, ogromną barokową galerię, a także mieszkanie księcia Carla Eugena. Nie można przegapić, nie przegap ogromne ogrody zamku, regularnie dekorowany na specjalne okazje przez cały rok.

Pałac Ludwigsburg i jego ogrody
Pałac Ludwigsburg i jego ogrody © santosha57

Zamek w Mannheim

Dawna rezydencja królewska, Pałac Mannheim to wszystko? po prostu drugi co do wielkości barokowy zamek w Europie za Wersalem. Jeśli część tego zamku jest teraz zajęta przez Uniwersytet w Mannheim, w drugiej części znajduje się muzeum, które nauczy Cię więcej o książętach-elektorach.

Pałac Mannheim wśród najpiękniejszych zamków w Niemczech
Pałac Mannheim © Klaus Büth

Pałac Sanssouci

Znajdujący się w Poczdamie Pałac Sanssouci był letnią rezydencją króla Prus Fryderyka Wielkiego. Z styl rokokoten budynek prezentuje piękna architektura i ogrody. Jeśli przejeżdżasz przez stolicę Niemiec, radzimy wybrać się do Poczdamu, aby odkryć ten wspaniały i elegancki pałac.

Pałac Sanssouci w Poczdamie
Pałac Sanssouci w Poczdamie © Artur Bogacki – stock.adobe.com

« Raz w roku odwiedź miejsce, w którym nigdy wcześniej nie byłeś »

Dalajlama

Tak więc wśród tego wyboru najpiękniejszych zamków w Niemczech, który budynek zdecydujesz się odwiedzić w tym roku?

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

Oto 15 najlepszych parków rozrywki w Niemczech!

które landy odwiedzić? Oto 12 niezbędnych rzeczy!