12 najpiękniejszych miast w Niemczech do odwiedzenia

Wolisz awangardowy Berlin, tradycyjne Monachium czy barokowe Drezno? Odkryj 12 najpiękniejszych miast w Niemczech, które warto odwiedzić i wybrać!

Niemcy to kraj kontrastów o tysiącu twarzy. Tak samo jest w przypadku miast, które w czterech zakątkach kraju oferują bardzo różne klimaty między tradycją a nowoczesnością. Bez względu na twoje aspiracje, nieuchronnie znajdziesz niemieckie miasto, które cię uwiedzie. Aby pomóc Ci wybrać następny cel podróży, przedstawiamy nasz wybór 12 najpiękniejszych miast w Niemczech do odwiedzenia!

1. Monachium

W Bawarii Monachium to miasto tradycji, w którym życie jest dobre. W samym sercu historycznego centrum nie można przegapićogromny Marienplatz gdzie jest wspaniały ratusz w Monachium. Wśród innych miejsc, które trzeba zobaczyć, polecamy Katedrę Notre-Dame, Rezydencję w Monachium i spacer po Parku Olimpijskim. Monachium jest również miasto gastronomii następnie skosztuj specjałów na targu spożywczym lub zafunduj sobie autentyczny lunch w brasserie Hofbräuhaus.

🔎 Szukaj zakwaterowanie o Monachium | 🎟 Widok zajęcia do zrobienia

Miasto Monachium w Niemczech
Miasto Monachium © engel.ac

2. Berlin

Stolica Niemiec, Berlin, jest zdecydowanie nowoczesna i zorientowany na przyszłość. Miasto kontrastów, ma też trudną przeszłość i bogatą historię. Z pozostałości muru berlińskiego Au Punkt kontrolny Charlie, mijając wiele muzeów, podczas wizyty zanurzysz się w epoce zimnej wojny. Nie przegap wspinaczki na szczyt Dom za wspaniały widok, aby odkryć słynną Brama Brandenburska i dostać się dowyspa muzeów.

👉 Przeczytaj nasz kompletny przewodnik po Berlinie.
🔎 Szukaj zakwaterowanie w Berlinie | 🎟 Zobacz wszystko wizyty do zrobienia na miejscu.

Stolica, Berlin
Stolica, Berlin © JFL Photography

3. Drezno

We wschodnich Niemczech Drezno uwodzi miłośnicy kultury. Zbombardowane w 1945 roku miasto jest od tego czasu identycznie odbudowywane. Podczas swoich wizyt odkryjesz super architektura barok szczególnie w psiarnia. Drezno posiada również wiele muzeów, wśród których szczególnie polecamy muzeum sztuki w pałacu Zwinger oraz Muzeum Grünes Gewölbe znajdujące się na zamku w Dreźnie. Nie przegap przyjemnego spaceru wzdłuż brzegów Łaby, aby podziwiać wspaniałe widoki na miasto!

👉 Odkryj wszystkie rzeczy, które musisz zobaczyć, czytając nasz artykuł.
🔎 Szukaj zakwaterowanie w Dreźnie | 🎟 Zobacz wszystko wizyty i zajęcia.

Pałac Zwinger w Dreźnie
Pałac Zwinger w Dreźnie © JFBRUNEAU

4. Kolonia

Założona przez Rzymian Kolonia ma bogatą historię i wyjątkowe dziedzictwo. W samym sercu miasta nie będzie można przegapić światowej sławy Katedra w Kolonii. Zbudowany w 13mi wieku, prezentuje wspaniałą architekturę o wysokości 157 metrów. Dla najodważniejszych polecamy wspiąć się na szczyt katedry, aby zobaczyć wyjątkową panoramę miasta. Następnie kieruj się na stare miasto, brzegi Renu lub muzeum czekolady dla najbardziej smakoszy.

👉 Przeczytaj nasz dedykowany artykuł, aby odkryć wszystkie podstawowe informacje o Kolonii.
🔎 Szukaj hotel w Kolonii | 🎟 Zobacz wszystko wizyty i zajęcia.

Kolonia i jej słynna katedra
Kolonia i jej słynna katedra © TTstudio

5. Hamburg

Na północy Niemiec Hamburg to miasto, które oferuje swoim gościom stałą animację i wiele historycznych wizyt. Ze swoim słynnym PortHamburg można zwiedzać zarówno na wodzie podczas rejsu, jak i pieszo nad brzegiem jeziora Alster lub w historycznym centrum. Wśród podstawowych elementów nie przegap dzielnica magazynowa który wraz ze swoimi kanałami i czerwonymi cegłami jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

👉 Dowiedz się więcej o obowiązkowych miejscach w Hamburgu.
🔎 Szukaj zakwaterowanie w Hamburgu | 🎟 Zobacz wszystko zajęcia do zrobienia.

Dzielnica magazynowa w Hamburgu
Dzielnica magazynowa w Hamburgu © NilsZ

6. Heidelberg

Romantyczne miasto par excellence, Heidelberg leży nad brzegiem Neckaru w pobliżu granicy z Alzacją. Niezbędne, zamek w Heidelbergu ze swoim wzniesionym położeniem w stosunku do miasta jest jedną z ulubionych atrakcji w Niemczech. W Heidelbergu radzimy następnie przespacerować się po starym mieście i podziwiać panoramę zamku ze starego mostu lub spacer filozofów.

Heidelberg i jego zamek w miastach Niemiec do odwiedzenia
Heidelberg et son château © sborisov

7. Frankfurt

Położony nad brzegiem Menu Frankfurt to wielokulturowe miasto o różnych obliczach. Między historycznym centrum a drapaczami chmur, w mgnieniu oka przejdziesz od domów z muru pruskiego do nowoczesnych wież. Aby skorzystać z panoramy całego miasta, radzimy udać się na Platforma widokowa Main Tower.

Domy szachulcowe we Frankfurcie
Domy szachulcowe we Frankfurcie © jerome DELAHAYE

8. Lubeka

Lubeka jest Średniowieczne miasto gdzie Twoja wizyta zabierze Cię od klasyki przez gotyk do baroku, z wieloma zabytkami sklasyfikowanymi jako Światowe dziedzictwo UNESCO. W Lubece poświęć trochę czasu na spacer i nie przegap odkrywania Holstentor, Koberg i ratusza.

Ładne miasto Lubeka
Ładne miasto Lubeka © hanseat

9. Stuttgart

Blisko Francji Stuttgart jest jednym z miast w Niemczech, które można odwiedzić dzięki imponującemu pałacto jest ładne miejsce Schillera i jego deptaki. Kolejny nie do pominięcia w mieście samochodowym, polecamy odwiedzić słynne muzeum Mercedesa.

Zamek w Stuttgarcie wśród miast w Niemczech do odwiedzenia
Zamek w Stuttgarcie © scaliger

10. Lindau nad Jeziorem Bodeńskim

Nad Jeziorem BodeńskimLindau oferuje swoim gościom uroczy wypoczynek. W tym małym miasteczku poza czasem przespaceruj się we własnym tempie po porcie, wzdłuż jeziora i wąskimi uliczkami.

Lindau im Bodensee i port syna
Lindau Im Bodensee i jego port © Fotolyse

11. Düsseldorf

Düsseldorf to miasto zbudowany na brzegach Renu. Słynne zabytki odkryjesz także nad brzegiem rzeki, między placem Burgplatz a starym miastem. W Düsseldorfie możesz również skorzystać z bogaty program kulturalnyodwiedź muzeum sztuki lub wybierz się na spacer wzdłuż Renu zgodnie z własnymi upodobaniami.

Wzdłuż Renu w Düsseldorfie
Wzdłuż Renu w Düsseldorfie © HeinzWaldukat

12. Brema

Wreszcie, jeśli szukasz historycznego miasta, polecamy Bremę. Położona nad brzegiem Wezery Brema ma jeden z najlepiej zachowanych ośrodków zabytkowych w kraju. W Bremie można również odwiedzić wiele muzeów lub odkryć nowoczesny aspekt miasta.

Centrum Bremy w Niemczech
Centrum Bremy © kameraauge

„Najlepsza podróż to ta, której jeszcze nie odbyliśmy”

Nawigator Lock Peyron

Tak więc wśród naszego wyboru miast w Niemczech do odwiedzenia, który wybierzesz jako następny cel podróży? Nie wahaj się skonsultować z naszym miniprzewodnikiem po Niemczech lub odkryć podstawowe informacje o kraju, które pomogą Ci przygotować niemieckie odkrycia!

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

Oto 15 najważniejszych wizyt w Niemczech!

Co zobaczyć i zrobić w Hamburgu? 14 niezbędnych wizyt!