12 idealnych miejsc na loty balonem we Francji!

Rozpoczęcie lotu balonem na ogrzane powietrze we Francji jest synonimem sensacyjnego doświadczenia. Aby pomóc Ci wybrać miejsce, w którym możesz przeżyć tę aktywność we dwoje, z rodziną, z przyjaciółmi lub zaoferować swoim bliskim, oto 12 stron do rozważenia!

Marzysz o niezwykłym przeżyciu? Odkryć najpiękniejsze francuskie krajobrazy z innej perspektywy? Dać się ponieść wiatrowi? Ani sekundy do stracenia, zarezerwuj lot balonem we Francji. W D-Day będziesz uczestniczyć w przygotowaniach do lotu – rozkładanie koperty, nadmuchiwanie balonu – przed wejściem do gondoli do kontempluj skarby, które Cię otaczają, delektując się ciszą

W sercu Cantal

Przyjedź do Owernii, aby żyć niezapomniana chwila obok ptaków wędrownych ! Oprócz podziwiania wzniosłych krajobrazów Cantal, bierzesz udział we wspaniałym spektaklu dzięki zespołowi Leć z ptakami. Leć nad największym wulkanem w Europie, miastem Saint-Flour, obserwując zwinność, piękno, moc i grację ptaków, które ewoluują na tej samej wysokości co Ty. A tym samym, czas lotu, będziesz miał po prostu wrażenie, że jesteś częścią ich świata… Ten lot balonem jest dostępny od 10 roku życia i może pomieścić do 10 osób.

Więcej informacji o tym locie.

Lataj z ptakami wędrownymi
Latać z ptakami wędrownymi © funbooker.com

Beaune w Côte-d’Or

David i jego zespół pilotów czekają na Ciebie między Dijon i Chalon-sur-Saône, aby zbadać Pays Beaunois. Z nieba, obserwuj słynne winnice które sprawiają, że reputacja Côte-d’Or, a także jego zamki. Możesz wtedy odwiedzić Hospices de Beaune, wypić drinka lokalnego wina, delektuj się wołowiną po burgundz lub skorzystaj zprzystanek w opactwie Fontenay. Ten lot balonem na ogrzane powietrze we Francji może pomieścić do 12 osób.

Więcej informacji o tym locie.

Leć nad winnicami Beaune jesienią
Latanie nad winnicami Beaune jesienią © david

Chateaubriant w Loire-Atlantique

Wyjeżdżając z Châteaubriant, przyjedź i podziwiaj krajobrazy regionu Loire-Atlantique z nieba. Grégory i jego zespół zabiorą cię obserwuj dolinę Chere, zamek Châteaubriant, ładne rezydencje, wieś, zbiorniki wodne, lasy, lasy i… dzikie zwierzęta. Ten lot balonem na ogrzane powietrze we Francji jest dostępny od 6 lat i może pomieścić do 8 osób.

Więcej informacji o tym locie.

Przeleć balonem nad fortecą Châteaubriant we Francji
Leć nad fortecą Châteaubriant © heightdrone

Zamki burgundzkie

Wyrusz balonem Sébastiena na latać nad burgundzkimi zamkami. Château de Saint-Fargeau, Guédelon, Jezioro Bourdou… Ujawniają się krajobrazy i pomniki Yonne podczas tego lotu, synonimem całkowitej wolności, o której zachowasz niezapomniane wspomnienia. Ten lot balonem jest dostępny od 6 lat i do 8 osób.

Więcej informacji o tym locie.

Przeleć balonem nad Burgundią we Francji
Latanie nad Burgundią © Massimo Santi

Chenonceau w Indre-et-Loire

Weź udział w wyjątkowej przygodzie, lecąc balonem na ogrzane powietrze Loara i jej słynny zamek na wodzie: Chenonceau, jeden z najpiękniejszych we Francji. Ten wypad nad to miejsce sklasyfikowane jako zabytek pozwoli również podziwiać wspaniałe ogrody Diany de Poitiers i Katarzyny de Medicis. Ten lot balonem jest dostępny od 5 roku życia i może pomieścić do 12 osób.

Więcej informacji o tym locie • Przeczytaj nasz dedykowany artykuł.

Chenonceau widziane z balonu na ogrzane powietrze
Chenonceau widziane z balonu © aterrom – stock.adobe.com

Jezioro Annecy w Górnej Sabaudii

Z gondoli skorzystaj z panoramicznego widoku, który czeka na Ciebie na tym jeziorze, które uważane jest za jedno z najczystszych w Europie. Ten klejnot Górnej Sabaudii, zasilany przez górskie źródła, słynie ze wspaniałych krajobrazów i turkusowych wód, tak drogich Cézanne’owi. Po locie ciesz się wszelkiego rodzaju sportami wodnymi! Zajęcia do zabawy w małych grupach: Pilotowi może towarzyszyć tylko 3 pasażerów powyżej 14 roku życia.

Więcej informacji o tym locie.

Jezioro Annecy balonem na ogrzane powietrze we Francji
Jezioro Annecy © Philipimage

Kolejny sposób na odkrycie jeziora Annecy z niebarozważ także paralotniarstwo: niezbędną aktywność w regionie!

Forcalquier w Alpach Górnej Prowansji

Położone między górą Lure a Luberon, Forcalquier to małe miasteczko w Prowansji, które z pewnością uwiedzie Cię podczas tej trasy z Davidem i jego zespołem. Odkryj to terytorium, jego lawendowe pola, jego zapachy i kolory podczas tego lotu. Ten efektowny spektakl, który na Ciebie czeka, pozostanie w Twojej pamięci! Ten lot balonem jest dostępny dla maksymalnie 15 osób.

Więcej informacji o tym locie.

Forcalquier w Prowansji widziany z nieba
Forcalquier w Prowansji © funbooker.com

Le Mans w Sarthe

Philippe zabierze Cię do odkrywania krajobrazów Sarthe z obietnicą, że zrobi na Tobie wrażenie! W zależności od wiatru będziesz cieszyć się bryłki doliny Loir, podziwiając w szczególności Château de Lude, jeden z pierwszych zamków Loary. Ten lot balonem na ogrzane powietrze we Francji jest dostępny od 8 roku życia i może pomieścić do 16 osób.

Więcej informacji o tym locie.

Zamek Lude we Francji
Zamek Lude we Francji © aquaphoto

Moret-sur-Loing w Seine-et-Marne

W pobliżu stolicy Francji wsiądź na pokład jednego z balonów na ogrzane powietrze należące do zespołu Charlesa. Obserwuj jedną z najpiękniejszych części Ile-de-France i podziwiać widok na Fontainebleau i jego las?. Na tym terenie szczególnie cenionym przez malarzy impresjonistów odsłaniają się emblematyczne wsie i krajobrazy regionu. Doświadczenie dostępne nawet dla 7 osób!

Więcej informacji o tym locie.

Lot balonem wokół Moret-sur-Loing
Lot balonem wokół Moret-sur-Loing © funbooker.com

Saumur w Maine-et-Loire

Gdy tylko balon zostanie napompowany gorącym powietrzem, Michaël i jego zespół zapraszają do lotu nad Doliną Loary. Czas lotu, ciesz się Widok 360° i pokaz oferowany na Anjou. W zależności od wiatru doświadczony balonowiec wyobraża sobie spersonalizowany tor. Ten lot balonem na ogrzane powietrze we Francji jest dostępny od 7 roku życia i może pomieścić do 30 osób.

Więcej informacji o tym locie.

Leć nad zamkiem Saumur
Leć nad zamkiem Saumur © s4svisuals

Valençay w Indre

Charles i jego zespół czekają na Ciebie w regionie Centre-Val de Loire, a dokładniej w Valençay. Znany z jego renesansowy zamek i ukwiecony park, winnice i sery, to miasto i jego winnice, posadzone na zboczach wzgórz, które zmieniają kolory w czasie pór roku, sprawią Ci przyjemność. Podobnie jak przegląd Las Gâtine, obszary naturalne przeznaczone do ochrony lokalnych gatunków zwierząt i roślin, Wyspy Fouzon i strumienie okolica. Ten lot balonem jest dostępny od 7 lat i może pomieścić do 8 osób.

Więcej informacji o tym locie.

Widok z lotu ptaka na zamek Valençay
Widok z lotu ptaka na zamek Valençay © Iurii

Dolina Królów w Loir-et-Cher

Po wejściu na pokład gondoli Touraine Terre d’envol / Loire et Montgolfière, kontempluj arcydzieła architektury, które graniczą z Loarą. Najpiękniejsze zamki tej rzeki odsłaniają się wtedy przed waszymi zdumionymi oczami. Dostępnych jest 15 miejsc startów, dzięki którym przeżyjesz chwilę poza czasem! Ten lot balonem na ogrzane powietrze we Francji jest dostępny od 6 roku życia i może pomieścić do 12 osób.

Więcej informacji o tym locie.

Dolina Królów balonem na ogrzane powietrze we Francji
Dolina Królów balonem © funbooker.com

Najtrudniej będzie wybierać spośród tych wszystkich wyjątkowych witryn!

Kolejna pewność: latanie balonem na ogrzane powietrze to fajny pomysł na wycieczkę, idealny na uczczenie okazji takie jak urodziny, wieczór kawalerski, Dzień Matki czy Dzień Ojca. Odczekaj 3 do 4 godzin, w zależności od miejsca, przez łączny czas trwania czynności między momentem odprawy z baloniarzem, rozłożeniem żagla, napełnieniem balonu i lotem, który zwykle trwa około 1 godziny. Tak bardzo masz ochotę nabrać wysokości w balonie na ogrzane powietrze? Nie wahaj się, aby znaleźć wszystkie nasze porady przed dokonaniem rezerwacji lotu do zamków Loary. Do oferty bez dalszej zwłoki!

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

Wietnam czy Tajlandia? Jaki cel podróży wybrać?

Nasze wskazówki dotyczące ubiegania się o wizę do Nowej Zelandii (NZeTA)