10 wysp, na których podróżnicy marzą najbardziej

Chcesz odkryć najpiękniejsze rajskie wyspy, Go Voyages sklasyfikował je dla Ciebie! Bądź ostrożny, ryzykujesz oślepienie!

Ranking najbardziej rajskich wysp na świecie

Od 20 lat Go Voyages jest ekspertem w dziedzinie lotów i pobytów wyłącznie lotniczych, niezależnie od celu podróży. Ekspertyza, która z biegiem czasu pozwala zidentyfikować najbardziej zaskakujące, romantyczne, sportowe, luksusowe, ale też rajskie destynacje i tak zrodził się pomysł stworzenia przewodnika po wymarzonych wyspach.

Aby towarzyszyć temu przewodnikowi, zaproszono prawie 9 000 internautów do ustanowienia 10 najlepszych wysp marzeń gdzie chcieliby spędzić wakacje. Klasyfikacja, która zastrzega sobie niespodziankę, bo ucieczka jest czasem tak daleko, jak mogłoby się wydawać. Sekwencja deszyfrowania.

Słońce, krystalicznie czysta woda i palmy niecałe dwie godziny od Paryża

Kiedy mówimy o wymarzonej destynacji, często przekładamy na bardzo odległy cel z wieloma godzinami lotu.

Jednak na 9 miejscu w rankingu, wyprzedzając bardzo egzotyczną i popularną Bali czy wyspy Tajlandii, znajdujemy naszą wyspę piękna, Korsykę! Miła niespodzianka dla wyspy, która jest nie mniej, a która faktycznie oferuje coś, co zadowoli podróżników sportowych i żądnych przygód, a także miłośników lenistwa.

Bonifacio, Korsyka
Klify Bonifacio na Korsyce / © Pascal Poggi

Ocean Indyjski zamiast Karaibów

Nawet jeśli Małe i Wielkie Antyle oferują destynacje do wyboru, to właśnie perły Oceanu Indyjskiego cieszą się uznaniem internautów.

W programie Malediwy i Seszele, życie luksusowych Robinsonów z bungalowami nad wodą, łowienie homarów, długie spacery po srebrzystych plażach zakłóconych właśnie upadkiem kokosa lub przelotem kraba lądowego „loulou”.

Dobra dawka zmiany scenerii kilkanaście godzin z Paryża i znośny jet lag w połączeniu z często francuskojęzycznymi wyspami wystarczyły, aby te perły Oceanu Indyjskiego sprawiły, że zapomnisz o kołyszących się rytmach merengue czy beginażu.

Anse Takamaka, Seszele
Anse Takamaka, Seszele / © Arwen
Malediwy
Malediwy, wymarzony archipelag

Pacyfik jako ostateczny raj

Sublimowane przez obrazy Gauguina, atole na Pacyfiku zajęły pierwsze miejsca w rankingu. Bora Bora i Tahiti to obietnica raju na ziemi dla jednej trzeciej internautów, którzy odpowiedzieli na ankietę.

Bardzo daleko, ponieważ do ich dotarcia potrzeba nie mniej niż 22 godzin lotu; atole na Pacyfiku mogą wyglądać jak niedostępny raj, bo nawet jeśli cieszą się uznaniem, koszt wyprawy nie stawia ich na pierwszym miejscu w rankingach sprzedaży.

Jeśli również marzysz o Polinezji, nie zniechęcaj się i postępuj zgodnie z przewodnikiem Go Voyages, aby znaleźć najlepszy czas na wyjazd w najlepszej cenie!

Moorea, Tahiti
Moorea, Tahiti / © Mali Mish
Bora Bora
Bora Bora, jedna z najpiękniejszych wysp na świecie / © Benoit Mahe

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

Wynajmij mały domek na wakacje: testowaliśmy!

15 obowiązkowych atrakcji w Tybecie