10 pomysłów na atrakcje w Melbourne

Co robić w Melbourne? Drugie co do wielkości miasto Australii ma szalony urok, a możliwości zwiedzania są liczne. Gotowy na przygodę? Chodźmy !

Stolica stanu Victoria, w południowej Australii, Melbourne to wieloaspektowe miasto, w którym nie będziesz się nudzić. Plaże, zabytki, muzea, parki i wiodąca scena kulturalna… wszystko jest po to, aby cieszyć się pobytem w sercu australijskiego chłodu. Oto 10 naszych najlepszych rzeczy do zrobienia w Melbourne!

Zwiedzaj miasto pieszo

Pierwszą rzeczą do zrobienia w Melbourne jest spacer. na wszystkich stoiskach informacyjnych, znajdziesz broszury z wieloma trasami spacerowymi. Podczas tych spacerów można odkryć wszystkie style architektoniczne tego niezwykłego miasta. Łączy w sobie XIX-wieczne wiktoriańskie domy, futurystyczne budynki i wyjątkowe budynki.

Nie przegap na przykład Katedry św. Pawła i Biblioteki Stanowej Wiktorii. Podczas spacerów nie przegap niezapomnianego Placu Federacji i jego okolic, ale także różne dzielnice: Chinatown, Carlton i jego włoskie restauracje, Fitzroy i jego uliczni artyści czy Southbank z widokiem na Skyline.

centralny melbourne
Centrum Melbourne ©Gudella

Spaceruj po Ogrodzie Botanicznym w Melbourne

Przyjdź i doceń egzotykę całkowicie udomowionego lasu tropikalnego. Możesz spacerować po gęstym lesie i odkrywać nowe odmiany. Niektóre pochodzą z czasów dinozaurów. Dzieci będą miały nawet swój własny kącik w dziecięcym ogrodzie: będą mogły odkrywać rośliny we własnym tempie, w bardzo prosty sposób. Trzeba odwiedzić do zrobienia w Melbourne!

ogród botaniczny w melbourne
Ogród botaniczny ©FiledIMAGE

Podziwiaj prace w Centrum Sztuki Współczesnej

Aborygen nie zaprzeczyłby architekturze to centrum sztuki współczesnej, z siedzibą w Melbourne. Wewnątrz znajdziesz dzieła znanych artystów, w tym Yoko Ono. Możesz nawet spotkać niektórych z tych artystów: dowiedz się, zanim przyjedziesz.

muzeum współczesne melbourne
Centrum Sztuki Współczesnej (ACCA) ©Robi882002 / Wikipedia Commons

Spacer po Queen Victoria Market

Niezbędna instytucja w Melbourne, Targ Królowej Wiktorii jest odwiedzany zarówno przez mieszkańców, jak i turystów. Otwarte od środy wieczorem do niedzieli, Jest gospodarzem wielu stoisk, głównie jedzenie, w pięknym zabytkowym budynku. Znajdziesz tu specjały regionu, takie jak doskonałe wina z doliny Yarra, ale także stragany oferujące menu wszelkiego pochodzenia: indyjskie, włoskie, greckie itp. I podczas gdy masz coś do zjedzenia, ciesząc się dobrym napojem, nierzadko można posłuchać koncertu na żywo.

Targ Królowej Wiktorii
Targ Królowej Wiktorii © Dietmar Rabich / Wikipedia Commons

Skorzystaj z dobrej pogody w Galerii Mc Celleland

Jeśli chcesz odwiedzić muzeum sztuki, ale jednocześnie chcesz cieszyć się dobrą pogodą, przejdź do Galeria McClellanda. Sztuka współczesna jest eksponowana zarówno w budynku, jak iw ładnym parku.. Można tam spędzić czas: kawiarnia zaprasza i oferuje wiele dań.

Galeria Mc Celleland Melbourne
Galeria Mc Celleland Park ©Julian Frost / Wikipedia Commons

Dowiedz się o historii miasta w muzeum Melbourne

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o historii Melbourne, jesteś we właściwym miejscu! Ale jeśli pociągają Cię również nauki przyrodnicze, dinozaury i kino, to również będziesz zachwycony. W efekcie, to ogromne muzeum? Oferuje różne kursy na te tematy! Rzeczywistość wirtualną możesz również przetestować w le « Droga do zera doświadczenia ». Krótko mówiąc, miła wizyta w Melbourne!

Muzeum Melbourne
Muzeum Melbourne ©DR

Spacer po Wyspie Filipa

Weź swój samochód i na jeden dzień zadziwić na oczach Pelikanów (w San Remo). Następnie udaj się do Cape Woolamai i udaj się na Churchill Island, aby odwiedzić XIX-wieczny dom wiejski. Na tej wyspie Zobaczysz też dużo koali, uchodźcy w ośrodku ochrony. Na koniec miłośnicy motocykli wyruszą na wyspę Philip Island, gdzie co roku odbywa się Grand Prix. Następnie możesz zjeść w Cowes i spokojnie wrócić do Melbourne.

Wyspa Filipa
Balony na ogrzane powietrze przelatujące nad wyspą Philip ©structuresxx

Odkryj historię osadników w Muzeum Imigracji

Odkryj historię milionów osadników, ich marzenia, nadzieje, ich osadę, ich rozczarowania. To muzeum Umowy imigracyjne, tworząc bliski związek gościa z osadnikiem z XIX wieku. Uderzające doświadczenie, w szczególności wizyta na łodzi, w której przewieziono tych mężczyzn.

Muzeum Imigracji Melbourne
Muzeum imigracji ©GordonMakryllos / Wikipedia Commons

Shush w więzieniu w Melbourne

Co powiesz na spędzenie popołudnia w więzieniu w Melbourne? Nieprzyjemny? To prawda, ale tak się stało liczba jeńców podczas kolonizacji brytyjskiej. Możliwe jest odwiedź to więzienie w nocy, przy świecach, ale czy odważysz się przeżyć to doświadczenie?

więzienie Melbourne
La prison de Melbourne ©Amy Feeney

Skorzystaj z plaży w St Kilda

Co robić w Melbourne w środku lata? Idź oczywiście na plażę! Położona na południe od miasta St Kilda jest łatwo dostępna tramwajem. Znany z długiej i pięknej plaży, barów i restauracji, jest niezbędnym przystankiem na dzień relaksu. W tętniącym życiem miasteczku St Kilda przez cały rok odbywają się festiwale i koncerty. A jeśli chcesz się dobrze bawić, udaj się do Luna Park: park rozrywki odpowiedni dla wszystkich grup wiekowych, idealny, jeśli podróżujesz z rodziną!

Plaża w Saint Kilda
Plage St Kilda ©DarrenTierney

Przydatna informacja

  • Aby dostać się do Melbourne, policz 22h lot z Paryża z co najmniej jednym międzylądowaniem.
  • Idealny sezon się wydłuża od września do maja. Unikaj australijskiej zimy, gdzie temperatury są niższe, a dni deszczowych jest więcej. Zobacz szczegóły klimatu w Melbourne.
  • Aby dotrzeć do centrum miasta, możesz wziąć autobus lub SkyBus. Podróż trwa od 30 do 45 minut.
  • Aby poruszać się po mieście i zobaczyć wszystko, co jest do zrobienia w Melbourne, najlepiej zdobyć karta Myki. Umożliwi podróżowanie całą siecią autobusów i metra.
  • Melbourne ma największą liczbę linie tramwajowe na świecie. Dodatkowo w centrum miasta ten środek transportu jest całkowicie darmowy!
tramwaj w Melbourne
Tramwaj w Melbourne ©Leonid Andronov

To, co trzeba zobaczyć w Melbourne… i później?

Tyle rzeczy do zrobienia w Melbourne! Ulubiony przez wielu podróżnikówi słusznie pozostawi niezapomniane wspomnienia. Jeśli masz czas i chcesz przedłużyć swoją australijską przygodę, nie wahaj się zapoznać z naszymi najlepszymi plażami w Australii, ale także z naszym artykułem o historii i kulturze Australii.

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

15 naszych najlepszych parków rozrywki we Francji!

informacje i porady dotyczące pobytu