10 niezwykłych miejsc do odwiedzenia

Planujesz podróż do Australii? A chcesz odkryć oryginalną Australię? Oto nasz wybór 10 najbardziej niezwykłych miejsc do odwiedzenia.

W związku z obecnym kryzysem zdrowotnym podróże są skomplikowane, a Australia niedawno przedłużyła zamknięcie granicy do 2021 r. Nieważne, nadal możesz przygotuj swoją podróż spokojnie z domu, postępując zgodnie z tym małym przewodnikiem, aby odwiedzić najbardziej niezwykłe miejsca na największej wyspie na świecie.

Australia: znana destynacja turystyczna

Oceania stała się ulubionym miejscem turystycznym podróżników z całego świata, którzy kochają przyrodę i wspaniałą przyrodę. Ponadto Australia jest najbardziej znana z mnogości gatunków zwierząt. Ale to nie wszystko, Australia obfituje i obfituje w dziesiątki niezwykłych miejsc do odwiedzenia, aby nieco urozmaicić swoją podróż. Przygotuj Twój wiza do Australii i postępuj zgodnie z przewodnikiem!

Coober Pedy: La ville troglodyte

W 1915 roku pionier poszukiwań złota zaczął kopać głęboko w Outback, aby znaleźć złoto. W końcu będzie to Opal, który znajdzie podczas wydobycia. Pamiętaj, że temperatura na zewnątrz czasami w cieniu wynosi około 45 ° C. W związku z tym wszystkie konstrukcje wykonywane są pod ziemią, aby odzyskać trochę świeżości. Dlatego w tym miejscu będziesz mógł odwiedzić muzea, domy, a nawet podziemne kościoły i kaplice.

Słynne podziemia Coober Pedy w Australii
Słynne podziemia Coober Pedy, Australia © Torsten Pursche

Kanku Breakaways Conservation Park: Księżyc na Ziemi

Jeśli jesteś fanem pustyni, prawdopodobnie powinieneś się udać? : bardzo mało roślinności wokół, suche krajobrazy jak okiem sięgnąć i niemal apokaliptyczna atmosfera. Ponadto fani Mad Maxa z pewnością rozpoznają kilka lokacji filmowych.

Kanku Breakaways Conservation Park, Australia
Kanku Breakaways Conservation Park, Australia © pixs:sell

Studnia Wycliffe’a: Legowisko Obcych

Pomiędzy Alice Springs i Darwin znajduje się Roadhouse (dosłownie przydrożny bar) absolutnie niezwykły, ponieważ jest prowadzony przez istoty pozaziemskie. Mówiąc prościej: miejsce to uważane jest za jedno z miejsc, w których aktywność „pozaziemna” jest najsilniejsza. Więc jeśli tam pójdziesz, nie wahaj się przewrócić oczami, przez przypadek możesz zobaczyć UFO.

Niezwykła Australia: Wycliffe Well
Australijskie insolity : Wycliffe Well © Pavel Špindler / Wikimedia

Port Arthur: dla najodważniejszych

Trzeba było porozmawiać o nadprzyrodzonych i nawiedzonych domach w tej grupie niezwykłych miejsc do odwiedzenia. Port Arthur to nawiedzone miejsce przesiąknięte mrocznymi opowieściami. Była to w szczególności kolonia karna w XIX i XX wieku oraz miejsce smutnej masakry z 1996 roku, w której zginęło 35 osób. Miejsce to będzie również nawiedzane przez dusze tych ofiar. Gwarantowane dreszczyk emocji dzięki oferowanym wycieczkom nocnym.

Odwiedź Port Arthur nocą, aby uzyskać więcej emocji
Odwiedź Port Arthur nocą, aby uzyskać więcej emocji © robdowner

Derby: niesamowite więzienie

W północno-zachodniej Australii, w małym miasteczku Derby, można znaleźć ogromne drzewo baobabu, które ma około 1500 lat. Jego historia jest niesamowita, ponieważ w latach 90. XIX wieku służyła jako więzienie. Tak, byłby używany jako więzienie do zamykania aborygeńskich więźniów. Dodatkowo drzewo to mierzy 14 metrów w obwodzie i wykonano wycięcie pełniące funkcję drzwi.

Odwiedź niezwykłą Australię: Derby i więzienny baobab
Odwiedź niezwykłą Australię: Derby i więzienny baobab © tolly65

Nourlangie, Park Kakadu: Malarstwo Aborygenów

Kultura aborygeńska ma kluczowe znaczenie dla kultury australijskiej. Park Narodowy Kakadu jest pełen historii. Złożony w Światowe dziedzictwo UNESCOjest domem dla kilku stron sztuki Aborygenów. Są to obrazy, o których mówi się, że mają ponad 20 000 lat.

Malarstwo Aborygenów w Nourlangie Kakadu Park, Australia
Malarstwo Aborygenów w Nourlangie Kakadu Park, Australia © timsimages.uk

Australia Big Things: gigantyczne przedmioty

Nie jest możliwe zaoferowanie Ci niezwykłych miejsc bez opowiadania o Australii Big Things. Konkretnie, kilku rzeźbiarzy postanowiło wykonać gigantyczne przedmioty w całym kraju. W sumie na całej wyspie jest 150: owca, krewetka, banan, ryba, gitara itd. Podczas swojej podróży postaraj się dostrzec jak najwięcej. Dla tych, którzy chcieliby zobaczyć je wszystkie, w Internecie dostępne są mapy, które pomogą w odnalezieniu tych niezwykłych rzeźb.

Odkryj niezwykłą Australię z Australia Big Things
Odkryj niezwykłą Australię z Australia Big Things © Alizada Studios / Adobe Stock

Sanktuarium Williama Ricketta: mistyczny las

W Dandenongs, kilka kilometrów od Melbourne, znajduje się bardzo szczególny las. W połowie drogi między labiryntem Pana a Władcą Pierścieni w lesie kryją się dziesiątki rzeźb : są tam reprezentowani mężczyźni, kobiety i dzieci. Te rzeźby są hołdem dla Aborygenów. Ponadto rzeźbiarz William Rickets kontynuował swoje prace aż do śmierci w wieku 94 lat w 1993 roku.

Rzeźby Williama Ricketta, Australia
Rzeźby Williama Ricketta, Australia © Pierre247 / Wikimedia

Wrak SS Ayrfield: apokaliptyczny krajobraz

SS Ayrfield był długim parowcem przeznaczonym do transportu węgla, a następnie zaopatrywania wojsk amerykańskich na Pacyfiku. Po dziesięcioleciach dobrej i lojalnej służby, została wycofana ze służby i porzucona w HomeBush Bay na zachód od Sydney. Z biegiem czasu natura przejęła kontrolę nad statkiem i stał się lasem unoszącym się na rzece.

Wrak SS Ayrfield, aby odkryć niezwykłą Australię
Wrak SS Ayrfield, aby odkryć niezwykłą Australię © Jeffery

Walhalla: opuszczone miasto

Na południowym wschodzie kraju, dwie godziny drogi od Melbourne, znajduje się opuszczone miasto Walhalla. Była to wówczas wioska górnicza, w której mieszkało wielu górników i ich rodziny. Jednak z biegiem lat prawie wszyscy mieszkańcy wioski opuścili miasto, czyniąc Walhallę miastem duchów.

Niezwykła Australia: miasto duchów Walhalla
Niezwykła Australia: miasto duchów Walhalla © nilsversemann

Preferujesz te 10 niezwykłych miejsc w Australii?

Czy po przeczytaniu tego artykułu wolisz nietypowe miejsce? Czy lubisz czytać i odkrywać tę niezwykłą Australię? Zostaw nam komentarz !

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

30 najpiękniejszych miejsc we Francji do odwiedzenia!

Co zobaczyć na Dżerbie? 8 wizyt, których nie można przegapić!