10 najlepszych plaż w Australii

Australia będąc kontynentem wyspiarskim, nie liczymy liczby plaż! Niektóre stały się prawdziwym rajem dla surferów. Jednak każdy znajdzie coś dla siebie, czy to opalanie, czy zabawa.

Kilka informacji przed rozpoczęciem gry w Brice de Nice: nie zapomnij, że jesteś w Australii. Słońce może być bardzo złe i nie należy lekceważyć kremu przeciwsłonecznego o indeksie 30. Najbardziej znane plaże, takie jak Bondi Beach, są nadzorowane przez ratowników. Pamiętaj jednak, aby pozostać w obszarach wyznaczonych przez czerwone i żółte flagi. Duże sieci na ogół chronią pływaków przed rekinami i meduzami. Jeśli jednak nie odważysz się pływać w obawie przed zobaczeniem tych uroczych zwierzątek… to wolą baseny zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie plaż, wypełnione morską wodą i całkowicie bezpieczne. Oto 10 najpiękniejszych plaż Australii!

1. Plaża Bondi

Plaża Bondi, położona pół godziny od centrum Sydney, jest ulubionym miejscem surferów. Nie wahaj się spędzić tam dnia! Wszystko jest zaplanowane tak, abyś nie umarł z głodu lub pragnienia: sklepy i restauracje są do Twojej dyspozycji. Autobus zabierze Cię z powrotem do centrum miasta, chyba że wolisz transport miejski. Możesz także wybrać się na Manly Beach, inną znaną plażę w Sydney.

plaża bondi australia plaże
plaża Bondi

2. Męska plaża?

Manly znajduje się również na przedmieściach Sydney. Ma te same cechy co plaża Bondi i dlatego przyciąga surferów dzięki potężnym falom. Możesz się tam dostać promem w kolorze zielonym i żółtym. Ponadto w drodze powrotnej można podziwiać Operę i Most Portowy.

Męska plaża
Męska plaża

3. Biała Przystań

Uważana przez wielu za jedną z najpiękniejszych plaż na świecie, do Whitehaven można dotrzeć tylko łodzią z Wielkiej Rafy Koralowej. To plaża z czystym białym piaskiem?, który posłużył m.in. do stworzenia szkła teleskopu Hubble’a. Pokochasz w nim pływanie, ale uważaj! Uważaj na meduzy, których użądlenia są zabójcze i wolą pełny kombinezon.

Plages d'Australie w Whitehaven
Biała Przystań

4. Zatoka św. Wincentego

Ta zatoka znajduje się w pobliżu półwyspu Yorke, około 2,5 godziny od Adelajdy. Plaże są czyste i piękne?i nie jest tak zatłoczone jak plaże Sydney. Możesz tam zobaczyć Delfiny i ciesz się spokojnymi wodami z rodziną. Miłośnicy wędkarstwa również znajdą tu swoje szczęście!

Yorke
Półwysep Yorke

5. Przylądek Bridgewater

Blisko Melbourne, Cape Bridgewater jest częścią dzikiego wybrzeża Australii. W Victorii znajdują się najwyższe klify. Można zobaczyć, jak foki ewoluują w swoim naturalnym środowisku! Jednak te zwierzęta są pożądane i będziesz mógł je podziwiać dopiero po godzinnym spacerze w środku skamieniałego lasu lub wypożyczeniu zodiaku.

Przylądek Bridgewater
Przylądek Bridgewater

6. Główna plaża w Byron Bay

Ta szeroka zatoka, dostępna z miasta, jest graniczy z zacienionymi wydmami, idealny na piknik. Świątynia australijskiego „cool-attitude”, to jedna z obowiązkowych plaż Australii! Jest odwiedzany przez wszystkich, od rodzin po sportowców i młodzież, która spotyka się tam po zajęciach. Możesz, jeśli masz na to ochotę, brać lekcje surfingu na miejscu. Szkoły znajdują się bezpośrednio na plaży, wystarczy się zapisać! Jeśli pogoda się zepsuje, wycofaj się na ulice Byron Bay, gdzie pełno jest modnych kawiarni i butików znanych projektantów. Możesz także wspiąć się na latarnię morską, aby zobaczyć panoramę 360°!

Główna plaża
Główna plaża

7. 75-milowa plaża na Fraser Island

Podczas pobytu na wschodnim wybrzeżu, aby osłonić australijskie plaże, koniecznie wybierz się na Fraser Island. Największa piaszczysta wyspa na świecie jest domem dla plaży 75 Mile o długości około 120 km. W środku puszczy można ją zwiedzać na 4×4 i natknąć się na dingo podczas spaceru. Uważaj, jeśli masz ochotę moczyć palce u nóg: pływanie może być tutaj niebezpieczne z powodu silnych prądów. Aby się tam dostać, masz dwie możliwości: pojechać tam własnym pojazdem terenowym i zaplanować obóz i zjeść na miejscu lub zarezerwować wycieczkę z wyspecjalizowaną agencją.

Australijskie plaże Mile Beach
Plaża Mile

8. Plaże Shark Bay: Monkey Mia i Shell Beach

Wśród wysublimowanych plaż Australii, Shark Bay ma ich sporo, z których dwie są szczególnie warte zobaczenia: Monkey Mia i Shell Beach. Pierwsza słynie z delfinów, które każdego ranka karmią strażnicy i turyści. Można też spotkać diugonie, wieloryby, rekiny (nieszkodliwe!) i żółwie morskie. Niedaleko znajduje się Shell Beach. Jak sama nazwa wskazuje, składa się tylko z małe białe muszle, a to ponad 60 km! Otoczone turkusowymi wodami, które zachęcają do pływania, te dwie plaże są idealne do nurkowania.

Małpa Mia
Małpa Mia

9. Turkusowa zatoka

Nieco dalej na zachodnim wybrzeżu nie przegap Turquoise Bay, jednej z najpiękniejszych plaż Australii z wyjątkowym dnem morskim! Jeśli nie chcesz zrujnować się, biorąc udział w wycieczce na Wielką Rafę Koralową, udanie się do Turkusowej Zatoki jest bardzo dobrą alternatywą. Jej wody są szczególnie przejrzyste: Załóż maskę i fajkę i ruszaj na magiczną eksplorację podwodnej fauny i flory za pomocą zaledwie kilku ruchów! Koralowce, wielobarwne ryby, płaszczki, żółwie… otwórz szeroko oczy i ciesz się! Jeśli podróżujesz z dziećmi, jest to idealne miejsce, aby również one mogły cieszyć się tymi skarbami natury.

Turkusowa Zatoka
Turkusowa Zatoka

10. Szczęśliwa zatoka

Położona na południowo-wschodnim wybrzeżu, niedaleko Espérance, Lucky Bay łączy w sobie wszystkie najważniejsze australijskie plaże: lśniący biały piasek i turkusowe wody. Jego szczególność ? Dzikie kangury, które przychodzą tam się wygrzewać! Możliwość zobaczenia ich z bliska, bez przeszkadzania im. Jeśli chcesz, aby pobyt w tym małym zakątku raju trwał dłużej, można tam rozbić obóz (rezerwując z dużym wyprzedzeniem): wyjątkowe doświadczenie w wyjątkowej oprawie! Okolica oferuje nieskończone możliwości spacerów, z zapierającymi dech w piersiach widokami. Nie wahaj się tam pozostać!

australijskie plaże
Lucky Bay i jej kangury

Wygrzewaj się na ciepłym, australijskim piasku!

Ciesz się jednymi z najpiękniejszych plaż Australii, wybierając Great Ocean Road. Bardzo fajna wycieczka po wschodnim wybrzeżu Australii. I odkryj najpiękniejsze miejsca przyrodnicze w kraju, aby się zadziwić!

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

Co zobaczyć i co robić w Lozère na północy Oksytanii?

Namibia: 10 najważniejszych rzeczy do zobaczenia i zrobienia