10 miejsc, które trzeba zobaczyć w Ho Chi Minh City (lub Sajgonie)

Sajgon, przemianowany na Ho Chi Minh City, jest prawdziwym centrum gospodarczym Wietnamu! Odkryjmy jego podstawy.

To niesamowite miasto jest znacznie lepiej znane niż stolica Hanoi! Jego architektura pokazuje, że tak było pod dominacją francuską i chińską, z wieloma budynkami o zaskakującej architekturze. Spaceruj po mieście i odkryj najważniejsze wizyty w Ho Chi Minh City!

Spaceruj po rynkach

Obfity i tętniący życiem stary Sajgon jest pełen rynków, z których każdy jest przyjemniejszy niż następny. Jeśli jest coś do zobaczenia w Ho Chi Minh City, to Ben Thanh, w centrum turystycznym. Na tym stuletnim rynku możesz kupić pamiątki, które możesz zabrać ze sobą w walizkach: ubrania, rękodzieło, produkty spożywcze itp. Wszystko podczas gryzienia kawałka. Bardziej typowe: sklep Binh Tay w dzielnicy Cholon. Piękne zanurzenie się w popularnej działalności handlowej miasta.

Marche Ben Thanh
Targ Ben Thanh ©pjimages

Podziwiaj katedrę Notre-Dame

Katedra miejska w Ho Chi Minh została zbudowana przez Francuzów na miejscu starej pagody w XIX wieku. Wyjątkowe są dwie kwadratowe dzwonnice o sztywnym wyglądzie. Jego ściany z czerwonej cegły nadają mu niepowtarzalny styl. Wizyta do zrobienia podczas pobytu!

Katedra Notre Dame
Katedra Notre Dame © VuCongDanh

Zobacz pracę Gustave’a Eiffla na poczcie

Poczta to prawdopodobnie budynek w Ho Chi Minh City, który najbardziej przypomina obecność Francuzów. Jej baldachim zaprojektował w szczególności Gustave Eiffel. Po bokach budynku widać dwie mapy Cochinchiny, czyli części wietnamskiej skolonizowanej przez Francję.

poczta Ho Chi Minh Ville
Le Bureau de poste ©Andrej Khrobostov

Poznaj historię Pałacu Zjednoczenia

Dawna rezydencja gubernatora generalnego Cochinchina, Pałac Zjednoczenia, następnie mieścił prezydenta reżimu Sajgon. Przybycie Armii Wyzwoleńczej było więc bardzo symboliczne w 1975 r.kiedy najechała to miejsce, zadekretowała tam zjednoczenie Wietnamu.

Pałac Zjednoczenia
Pałac Zjednoczenia ©Andrej Khrobostov

Weź udział w programie AO Show

Ten bardzo popularny wśród podróżnych program to świetna zabawa wieczorna. W przepięknym miejscu, artyści oferują wysokiej jakości show mieszając akrobatykę, tańce i muzykę z codziennym życiem Wietnamczyków. Aby wziąć udział, możesz zarezerwuj bilety online przed pójściem do Opery. Trzeba zobaczyć w Ho Chi Minh City!

Do przedstawienia
Pokaż AO © Vinhphat1808 / Wikipedia Commons

Ucz się w Muzeum Historii Wietnamu

Jeśli Wietnam zawsze Cię fascynował, koniecznie musisz odwiedzić to muzeum, które zawiera wiele kolekcji. Pod twoimi oczami podążaj za sobą różne dynastie, wielkie cywilizacje i wielkie wietnamskie wydarzenia.

Muzeum Historii
Muzeum Historyczne ©johncopland

Pamięć o okrucieństwach w Muzeum Wojny

Kiedy Amerykanie pomagali Południu w walce z Wietnamem Północnym, popełniono wiele nadużyć. Zbrodnie wojenne są ujawnione w tym muzeum?, pozwalając wszystkim przypomnieć sobie okrucieństwa wietnamskie. Na dziedzińcu odkryjesz bardzo francuska gilotynaco przypomina nam, że Francja również przyczyniła się do tych okropności.

muzeum wojny
Muzeum Wojny ©Andrej Khrobostov

Spacer po ulicy Pham Ngu Lao

W dzielnicy backpackerów, w której na pewno się zatrzymasz, znajduje się podsumowanie tego, co można zobaczyć w Ho Chi Minh City. Rynki, restauracje, bary, kluby nocne, sklepy… wystarczy, aby zadowolić wszystkich turystów na zakupy lub imprezę po zmroku. To bardzo przyjemne miejsce na spacery i poczucie bulgoczącej atmosfery tego niezwykłego miasta.

Pham Ngu Lao
Pham Ngu Lao ©Eike Leppert

Spaceruj po China Town

Kolorowe uliczki, świątynie, pagody, restauracje, tradycyjne stragany… China Town to miejsce, które warto zobaczyć w Ho Chi Minh City. W tej dawnej dzielnicy palarni opium i sal tanecznych w czasach kolonialnych China Town to prawdziwe miasto w mieście. Poświęć trochę czasu na spacer, aby poczuć jego wyjątkową atmosferę i skorzystaj z okazji, aby skosztować chińskich specjałów.

Chinatown
Chinatown ©Lerdsuwa / Wikipedia, wolna encyklopedia

Odwiedź wspaniałe świątynie i pagody w Ho Chi Minh

Potrzebujesz przerwy między wizytami? Nie wahaj się iść do jednej z wielu pagód w mieście. Co zobaczyć w Ho Chi Minh City: la pagode An Quang, wspaniałe buddyjskie miejsce kultu z dużą wielopiętrową wieżą. Możesz również zobaczyć Pagoda Nefrytowego Cesarza : zestaw pokoi ozdobionych rzeźbami i posągami bóstw, a wszystko to w oszałamiającym dymie kadzideł.

pagoda An Quang
La pagode An Quang © TkKurikawa

Przydatna informacja :

  • Wlać dostać się do Ho Chi Minh City, zezwól na 12-godzinną podróż z Paryża na lot bezpośredni. Jednak większość lotów odbywa się z międzylądowaniem, więc licz na podróż około 16 godzin.
  • Formalności : w zależności od czasu trwania i rodzaju podróży, przed wyjazdem do Wietnamu może być obowiązkowe uzyskanie wizy lub e-wizy. Sprawdź formalności wjazdowe, czytając nasz artykuł poświęcony wizom, lub zrób bezpośrednio Twój wniosek wizowy z RapideVisa.
  • Aby odwiedzić wszystko, co jest do zobaczenia w Ho Chi Minh City (lub jeśli wolisz Sajgon), nie wahaj się wpaść kilka dni przed dalszą podróżą do Wietnamu.
  • Jeśli chodzi o zakwaterowanie, wybierz obszary turystyczne centrum. Zaoszczędzisz czas w transporcie i będziesz w centrum akcji.
  • Waluta wietnamska to Le Dong (VND) ze szczególnym uwzględnieniem: nie ma monet, tylko banknoty!
  • Klimat : najlepszy okres od grudnia do kwietnia
widok z lotu ptaka miasto ho chi minh
Widok miasta z lotu ptaka ©MongkolChuewong

Podstawy Ho Chi Minh City… i później?

Idź i odwiedź wszystko, co jest do zobaczenia w Ho Chi Minh City, wtedy odkryjesz miejsca przesiąknięte historią, ekscytujące i kosmopolityczne. Idealny przystanek przed wyruszeniem w drogę na zwiedzanie Wietnamu. Aby zorganizować podróż, nie wahaj się przed spakowaniem skonsultuj się z naszym przewodnikiem!

Przybornik podróżnika
Przygotuj, porównaj i zarezerwuj swoją podróż, korzystając z naszego wyboru miejsc, które musisz zobaczyć:
🛏 Rezerwacja: znajdź swój hotel/zakwaterowanie na całym świecie
🔁 HomeExchange: platforma wymiany domów nr 1
✈️ Skyscanner: z pewnością najlepsza porównywarka lotów
⏱ LastMinute: najlepsze oferty na wyjazd w ostatniej chwili
🚗 RentalCars: wyszukaj i porównaj wynajem samochodów
🎟 GetYourGuide: zarezerwuj niezapomniane wycieczki i doświadczenia

Jak przygotować się do nurkowania na Zanzibarze?

15 niezwykłych miejsc we Francji do zobaczenia absolutnie w swoim życiu!